Syryjski dziennikarz laureatem nagrody Reporterów bez Granic

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Syryjczyk Hadi Abdullah został Dziennikarzem Roku – laureatem tegorocznej nagrody Reporterów bez Granic. „Publikując śmiałe reportaże Abdullah udostępnił światowej opinii publicznej ważny wgląd w problemy, z jakimi każdego dnia muszą się mierzyć ludzie w Syrii” – powiedział 9 listopada w Strasburgu dyrektor fundacji, Christian Mihr, prezentując decyzję jury nagrody i jej laureatów.

Podkreślił, że w kraju, w którym niezależne dziennikarstwo zagraża życiu, 29-latek wyróżnił się swoim profesjonalizmem i odwagą. Jako „medium roku” organizacja praw człowieka wyróżniła chiński portal informacyjny „64Tianwang”, działający wbrew cenzurze władz.  „Dziennikarzami roku w dziedzinie praw człowieka” została dwójka Chińczyków: Lu Yuyu i Li Tingyu, którzy systematycznie dokumentowali strajki i demonstracje w Chinach, co spowodowało, że od połowy czerwca br. przebywają w więzieniu.

Nagrody „Dziennikarza roku” w trzech kategoriach organizacja „Reporterzy bez Granic” przyznaje od 1992 roku obrońcom wolności prasy. Każda nagroda wynosi 2 500 euro.

foto. Hadi Abdullah/flickr.com

Syryjski dziennikarz laureatem nagrody Reporterów bez Granic
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze