fot. PAP/Marcin Bielecki

Szczecin: stan pacjentów z koronawirusem stabilny

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Stan zdrowia dwojga pacjentów z potwierdzonym koronawirusem jest stabilny – poinformowały PAP w sobotę służby prasowe szczecińskiego szpitala wojewódzkiego, gdzie osoby te przebywają.

To dwoje pacjentów w średnim wieku pochodzących ze Stargardu (Zachodniopomorskie). W piątek potwierdzono u nich zakażenie koronawirusem. Wiadomo, że przebywały one wcześniej we Włoszech.

„Stan zdrowia dwojga pacjentów z koronawirusem jest stabilny” – powiedział PAP p.o. rzecznika prasowego szczecińskiego szpitala wojewódzkiego Mateusz Iżakowski.

Poinformował też, że trzy osoby przebywające w szpitalu, u których podejrzewano wcześniej koronawirusa, otrzymały wynik negatywny, co oznacza że nie są zarażone.

>>> Cztery kolejne przypadki koronawirusa w Polsce

Obecnie w szczecińskim szpitalu przebywa jedna osoba z podejrzeniem koronowirusa. Została ona przyjęta do szpitala w piątek.

W środę potwierdzono pierwszy przypadek nowego koronawirusa. Pacjent, u którego go wykryto, jest hospitalizowany w Zielonej Górze; przyjechał z Niemiec. Jego stan jest dobry.

fot. PAP/Marcin Bielecki

W piątek potwierdzono kolejne cztery przypadki: dwoje pacjentów przebywa w szpitalu w Szczecinie, jeden w szpitalu Wrocławiu (przyleciał z Wielkiej Brytanii), jedna pacjentka w szpitalu w Ostródzie (osoba ta podróżowała autokarem z Niemiec razem z mężczyzną, u którego potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa w Polsce).

Według danych Ministerstwa Zdrowia z piątku wieczorem, w związku z koronawirusem 128 jest osób hospitalizowanych, 1299 poddanych kwarantannie domowej, a 6184 objętych nadzorem sanepidu.

>>> Watykan: z powodu koronawirua zamknięto papieskie archiwum. Będzie dezynfekowane

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Dotychczas potwierdzono w Polsce pięć przypadków koronawirusa

Zobacz także
Wasze komentarze