Zdjęcie poglądowe, Fot. Justyna Nowicka

Szpital w Wolsztynie przekazał Fundacji „Redemptoris Missio” karetkę dla Ukrainy

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” otrzymała od Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wolsztynie karetkę marki Mercedes Benz, którą szpital przekazał w ramach pomocy humanitarnej Ukrainie. W piątek 7 lipca odbyło się uroczyste przekazanie pojazdu Fundacji. Karetka z Poznania wyruszy do Lwowa, a stamtąd do Zaporoża, gdzie będzie służyć pacjentom miejscowej polikliniki.

W wyremontowanie nieużywanego już samochodu marki Mercedes Benz zaangażowali się rzemieślnicy z Cechu Rzemiosł Różnych w Wolsztynie, a całość prac koordynował Jan Koziołek. Żadna z poproszonych o pomoc w tej sprawie osób nie odmówiła pomocy. W jej transporcie pomoże wolontariuszka Fundacji – Ukrainka Ulyana Nastoiashcha wraz ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej Kwiatowe w Poznaniu. W Ukrainie akcję przekazania karetki koordynuje ks. Rafał Zborowski z Caritas Lwów, z którym Fundacja współpracuje od pierwszych dni wojny.

>>> Ks. Leszek Kryża: Jeśli Polska i Ukraina nie pójdą drogą pojednania, rozegra nas ktoś trzeci

Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” prowadzi działania pomocowe w Ukrainie od pierwszych tygodni po napaści Rosji. Jest to możliwe dzięki kooperacji z miejscowymi organizacjami pomocowymi. Fundacja została stworzona w celu organizacji profesjonalnego zaplecza medycznego i działa w oparciu o lokalne struktury. Niesie pomoc przekazując sprzęt medyczny i środki opatrunkowe.

Organizacje humanitarne alarmują: szpitale ukraińskie nie mają wystarczająco środków do zapewnienia pomocy medycznej wszystkim potrzebującym. Sytuacja nie dotyczy tylko najbardziej wrażliwych miejsc w kraju – braki są wszędzie. Ludzie codziennie giną i odnoszą rany w walce. Pomoc jest tam niezbędna.

>>> Abp Gądecki: Polska i Ukraina muszą wreszcie powiedzieć „udzielamy przebaczenia i prosimy o nie”

Łączna waga wszystkich transportów humanitarnych z Fundacji „Redemptoris Missio” przekroczyła 25 ton.

Pod Lwowem w seminarium w Brzuchowicach powstał ważny punkt, w którym pomoc dostarczana z Polski jest przepakowywana i rozsyłana dalej, całą akcję koordynuje Caritas Diecezji Lwowskiej. Spod Lwowa pomoc przewożona jest według list zapotrzebowania do szpitali w całej Ukrainie ponieważ ranni są rozmieszczani także w szpitalach na terenach nieobjętych działaniami wojennymi.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze