Ciężarówka wjechała w dom towarowy w Sztokholmie. Fot. PAP/EPA/ANDREAS SCHYMAN SWEDEN OUT

Szwecja: ciężarówka wjechała w dom towarowy

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Chaos i panika zapanowały w piątek po południu na jednej z pieszych ulic handlowych w centrum Sztokholmu, gdzie – według doniesień mediów – pojazd ciężarowy wjechał w dom towarowy. Co najmniej 3 osoby zginęły.


Media podają, że ludzie w popłochu opuszczają miejsce zdarzenia, i cytują świadków, którzy mówią o chaosie tam panującym. Na miejsce przyjechały radiowozy policji i karetki pogotowia; policja otoczyła i zamknęła teren. 

Szwedzka policja podejrzewa, że wjechanie ciężarówki w ludzi na ulicy, a później w dom towarowy mogło być aktem terroru – informuje agencja dpa. Według szwedzkiej telewizji publicznej STV słychać było strzały.

Reporter STV relacjonuje, że po mieście jeździ policyjny radiowóz, z którego funkcjonariusze wołają: „ostrzeżenie przed aktem terroru”.

Służby ratunkowe udzielają pomocy osobom poszkodowanym na jednej z pieszych ulic handlowych w centrum Sztokholmu, gdzie pojazd ciężarowy wjechał w ludzi, a potem w dom towarowy – podała agencja TT. Świadkowie informują o leżących na ulicy ciałach.

Policja otoczyła i zamknęła teren i nakazała rozejście się ludziom, którzy telefonami komórkowymi filmowali miejsce zdarzenia. Odradza się ruchu w okolicy centrum.  Zamknięto również metro.

Ponadto dowiedziano się, że ciężarówka była skradziona. Firma jest w kontakcie z kierowcą, któremu nic się nie stało.

Fot. PAP/EPA/ANDREAS SCHYMAN  SWEDEN OUT 

Zobacz także
Wasze komentarze