Beata Szydło

Szydło: Bycie nauczycielem to powołanie i misja

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Bycie nauczycielem to jest służenie, powołanie i misja – powiedziała w piątek premier Beata Szydło podczas uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zaznaczyła, że nauczyciele pomagają uczniom poznawać świat i radzić sobie z problemami.

„To święto (…) tych, którzy uczą. Pełnią niezwykle odpowiedzialną, ale jakże piękną misję. Bycie nauczycielem to jest służenie. To jest misja, to jest powołanie” – powiedziała w piątek premier.

Zaznaczyła, że Dzień Edukacji Narodowej to także święto tych, którzy odbierają wiedzę od nauczycieli. „Zdobywają przygotowanie do swoich przyszłych zawodów, uczą się ciekawości świata, uczą się poznawać świat, radzić sobie z trudnościami, ale także uczą się tego, co w życiu najważniejsze: poczucia odpowiedzialności, poczucia patriotyzmu, bycia po prostu dobrym człowiekiem” – podkreśliła Szydło.

Pogratulowała uczniom, którzy odebrali stypendia Prezesa Rady Ministrów. „Wierzę głęboko, że to dopiero początek sukcesów, jakie się przed wami otwierają. Wierzę głęboko w to, że dzisiejszy dzień zmotywuje was, aby jeszcze wyżej się wspinać w tej drodze w poznawaniu świata i odkrywania świata i czynienia tego świata lepszym” – mówiła do nich.

Z okazji święta wszystkich pracowników oświaty w kancelarii premiera odbywa się uroczystość wręczenia nauczycielom i pedagogom odznaczeń państwowych oraz Stypendiów Prezesa Rady Ministrów najlepszym uczniom szkół ponadgimnazjalnych.

Dzień Edukacji Narodowej obchodzony jest 14 października, w rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty – która zajęła się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. Dzień Edukacji Narodowej wprowadzono w 1982 r., w miejsce obchodzonego wcześniej Dnia Nauczyciela.

Zobacz także
Wasze komentarze