Fot. YouTube

Ta zakonnica obchodzi dzisiaj 105. urodziny. Siostra Adamina ma niezwykły dar [WIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pochodząca z Andrychowa siostra Adamina Koczur obchodzi 6 września 105. rocznicę urodzin. Sędziwa jubilatka przebywa na emeryturze w Wadowicach.

Maria Koczur urodziła się 6 września 1914 r. w Andrychowie. Została ochrzczona w kościele św. Macieja w Andrychowie, gdzie przynieśli ją 2 dni po urodzeniu rodzice – Karolina i Franciszek. Gdy miała 23 lata, wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Albertynek w Krakowie. Przy obłóczynach otrzymała imię Adamina. Zdaniem przełożonej wadowickiego domu, ponad stuletnią jubilatkę cechuje wielki hart ducha, pokorna mądrość i niezwykła ufność w opiekę Bożą. – Siostra nadal służy Panu Bogu i ludziom przede wszystkim modlitwą – zapewnia s. Urszula Zyzak.

Od początku życia zakonnego z oddaniem realizowała albertyński charyzmat służby najbiedniejszym i najbardziej opuszczonym m.in. w Bochni, Zakopanem, Poraju, Rząsce k. Krakowa, Radzyminie, Jarosławiu, Busku Zdroju, Kielcach, Słupi, Krakowie, Grojcu, Przemyślu. Najdłużej posługiwała w Wadowicach, gdzie w latach 1975-1984 pełniła funkcję przełożonej domu zakonnego i domu opieki.

Od 1976 r. była odpowiedzialna za budowę nowego domu. Placówka miała służyć starszym siostrom jak i podopiecznym. W 1983 r. budynek stanął w stanie surowym.Obecnie dom służy siostrom emerytkom. Działa tu także Dom Opieki im. św. Brata Alberta. Siostry prowadzą także kuchnie dla bezdomnych w Wadowicach i Andrychowie.

>>> Milion odwiedzających Wadowice

Do Wadowic siostra Adamina powróciła w roku 1992. Jak podkreśla s. Urszula Zyzak, jubilatka była i jest pogodna, uśmiechnięta, energiczna, pracowita, zatroskana o innych. – Świadectwo ludzkiej dobroci, cichej modlitwy, życzliwej rady, skromności, pogodnego znoszenia podeszłego wieku składa się na wartość jej długiego, pięknego życia – podkreśla przełożona domu.

Siostra Adamina zna imiona i nazwiska wszystkich członków rodziny (cztery pokolenia), a także aktualne wydarzenia związane z ich życiem. To wszystko sprawia, że współsiostry jubilatki mówią: „Dobry jak siostra Adamina”.

Sprawdź, jak siostra świętowała swoje setne urodziny!

Zobacz także
Wasze komentarze