fot. EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Tajlandia: Franciszek przyjechał, radość na ulicach [ZDJĘCIA]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Papież jest już w Tajlandii. Na lotnisku Franciszka powitał nuncjusz apostolski w Bangkoku arcybiskup Paul Tschang In-nam, a także członek Rady Korony, który wręczył mu tajską girlandę.

fot. EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

>>> Co może zaskoczyć papieża podczas wizyty w Tajlandii?

Po krótkiej ceremonii, bez przemówień, papież wyruszył samochodem do nuncjatury apostolskiej, gdzie zatrzyma się przez cały pobyt w stolicy. Jej budynek przy wielkiej stołecznej arterii Sathorn Road został zbudowany 50 lat temu. Watykan zapowiedział, że Franciszek odprawi po południu tego dnia prywatną mszę w kaplicy nuncjatury. Na ten dzień, przeznaczony na odpoczynek po podróży, nie zapowiedziano żadnych wydarzeń z jego udziałem. Podczas przywitania były również humorystyczne momenty. Jeden z Tajlandczyków, który czekał na przyjazd Ojca Świętego stał przy kościele św. Ludwika przebrany za Franciszka. Wzbudził przy tym sporo radości wśród zebranych wiernych. A może i samego Franciszka? Może widział go w czasie przejazdu z lotniska do siedziby Nuncjatury Apostolskiej?

>>> Papież spotka się ze swoją kuzynką

Czwartek i piątek – wiele wydarzeń

Oficjalny program wizyty w mieście tysiąca drapaczy chmur i świątyń buddyjskich rozpocznie się w czwartek rano, gdy na dziedzińcu siedziby rządu odbędzie się ceremonia powitania papieża. Po spotkaniu z władzami kraju i najwyższym patriarchą buddyjskim, Franciszek odwiedzi stołeczny szpital, gdzie spotka się z chorymi i niepełnosprawnymi.

fot. EPA-EFE/DIEGO AZUBEL

Z kolei w piątek Franciszek odwiedzi sanktuarium pierwszego tajskiego męczennika, błogosławionego księdza Nicolasa Bunkerda Kitbamrunga (zmarłego na gruźlicę w 1944 roku po pobycie w więzieniu, do którego został wtrącony za próbę ewangelizacji na północy kraju). Ojciec święty spotka się też z duchowieństwem w parafii pod wezwaniem świętego Piotra w Bangkoku, a po południu z przywódcami wyznań chrześcijańskich i innych religii na Uniwersytecie Chulalongkorna. Później w stołecznej katedrze odprawi mszę dla młodzieży.

>>> Nuncjusz w Tajlandii: papież może dodać odwagi katolikom

Galeria (6 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze