PAP/Grzegorz Momot

Tatry: kobieta nurkowała w Wielkim Stawie. Interweniowało TOPR

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Słoneczna pogoda sprzyjała wędrówkom po Tatrach. W niedzielę zdarzyło się jednak kilka poważnych wypadków, do których było wzywane TOPR. Ratownicy reanimowali kobietę nurkującą w Wielkim Stawie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich.

Ratownicy w niedzielę byli wzywani głównie do urazów ortopedycznych – dwukrotnie w Dolinie Pięciu Stawów Polskich, w Dolinie Roztoki oraz na Wiktorówkach. W godzinach popołudniowych TOPR-owcy na pokładzie śmigłowca polecieli na słowacką stronę do Tatr, aby pomóc tamtejszym ratownikom górskim przy nagłym zatrzymaniu krążenia u turysty.

>>> To oni pomagają w najbardziej ekstremalnych warunkach, czyli krótka historia o TOPR

Do nietypowego zdarzenia doszło w Dolinie Pięciu Stawów Polskich. Pomocy potrzebowała kobieta, która nurkowała w Wielkim Stawie.

PAP/Grzegorz Momot

Jak powiedział PAP ratownik dyżurny TOPR Tomasz Wojciechowski, szybkie wynurzanie się kobiety z głębokości 25 metrów spowodowało zaburzenie różnych czynności życiowych. Kobieta straciła przytomność, dlatego konieczna była resuscytacja. Ratownikom udało się przywrócić poszkodowanej przytomność; potrzebny był jednak pilny transport śmigłowcem do szpitala.

Poszkodowana najpierw trafiła do zakopiańskiego szpitala im. Chałubińskiego, a później została przetransportowana do jednej z krakowskich placówek.

Zobacz także
Wasze komentarze