Te ornaty zrobiły w sieci prawdziwą furorę

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Transmisja na żywo prowadzona przez Targi Kielce S.A. pokazująca tegoroczną modę liturgiczną zdobyła bardzo dużą popularność na facebooku. Sam filmik obejrzano już 53 tysiące razy. Co zdecydowało o jego popularności?

Targi SACROEXPO w Kielcach to prawdziwy raj dla osób zainteresowanych dewocjonaliami, sztuka sakralną, budownictwem i szeroko pojęto branżą sakralną. Te największe w naszej części Europy targi przyciągają wielu takich poszukiwaczy.

Na targach jedną z atrakcji był pokaz mody, na którym przedstawione zostały…ornaty. Ten nieco kontrowersyjny pomysł odbił się szerokim echem w sieci. Filmik udostępniony przez Targi Kielce obejrzało w ciągu dwóch dnia ponad 50 tys. osób.

Pokaz mody liturgicznej ks. Marka Wójcika oraz firmy Haftina Textile Group podczas Wystawa SacroExpo 2017.

Opublikowany przez Targi Kielce S.A. na 13 czerwca 2017

„Kolekcja ornatów powstała z okazji 30-lecia mojego kapłaństwa. Spośród ogromnej kolekcji liczącej ok. 300 projektów, na targi Sacroexpo wybrałem 13 propozycji. Projekty, które mogliśmy zobaczyć w pokazie, zainspirowane są poszczególnymi momentami mojego życia – fascynacją daną modą, czy krajem. Wszystkie prezentowane dziś ornaty służą do odprawiania mszy świętej – nie są jedynie eksponatami” – mówi ks. Marek Wójcik, projektant kolekcji.

A Wy jak oceniacie ten pomysł?

Te ornaty zrobiły w sieci prawdziwą furorę
4.2 (70%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze