Teologia: podejmij wyzwanie! [WIDEO]

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Studenci z Poznania w nietypowy sposób promują teologię. Strzelają, boksują, zwalczają kryzysy!

Na pierwszy rzut oka nie wyglądają jak promocja teologii, ale właśnie do jej studiowania mają zachęcać krótkie filmy Wydziału Teologicznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studenci jeżdżą w nich na rowerze, strzelają, pozują do zdjęć, rozwiązują małżeńskie problemy – słowem robią wszystko to, co akurat nam się z teologią nie kojarzy. I o to właśnie chodzi – kampania ma udowodnić, że teologia jak najbardziej jest „na czasie”.

Bohaterką pierwszego nagrania jest Ola, studentka piątego roku teologii na poznańskim uniwersytecie. Widzimy, jak dziewczyna jeździ na rowerze, ćwiczy na siłowni, strzela, spotyka się ze znajomymi w centrum, pozuje do zdjęć. – Co powiedzą na to inni? Że nie powinnaś? Że to nie wypada? A może powiedzą: odważ się! Powiedzą, że jesteś silna, że zawsze znajdziesz sposób – słychać głos lektora. Wszystko to okraszone jest dynamiczną muzyką.

„Chcieliśmy pokazać, że nasi studenci to ludzie z krwi i kości, którzy mają swoje zainteresowania, a studiowanie teologii nie oznacza, że człowiek zamyka się w klasztorze czy przechodzi na inny tryb życia” – mówi portalowi Onet.pl ksiądz Dawid Stelmach z Wydziału Teologicznego UAM. Jak dodaje, przedstawione w filmie zajęcia to autentyczne hobby Oli. „Chodzi na strzelnicę, chodzi na siłownię, na zajęcia jeździ rowerem. Uczy już też katechezy” – zaznacza ks. Stelmach.

Drugie nagranie promuje kierunek Dialog i doradztwo społeczne, na którym również można studiować na Wydziale Teologicznym UAM. Studenci są w nim przedstawieni jako osoby, które w przyszłości pomogą innym. „To otwarcie na współczesnego człowieka, z jego zainteresowaniami i stylem życia. Ale nie porzucamy tego, co jest istotą Kościoła, prowadzenia do spotkania z Bogiem, z drugim człowiekiem, niesienia pomocy innym” – kończy ks. Dawid Stelmach.

Teologia: podejmij wyzwanie! [WIDEO]
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze