o. Tomasz Maniura OMI, fot. youtube / Misyjne Drogi

Tomasz Maniura OMI: młodzi są dziś opuszczeni, nie tylko przez rodziców, ale także przez Kościół

Tomasz Maniura OMI – Duszpasterz Młodzieży Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów głosił dzień skupienia u salwatorianów.

Jak czytamy na stronie oblaci.pl – wspólnota salwatorianów w Wyższym Seminarium Duchownym przeżywała dzień skupienia, którego animatorem był o. Tomasz Maniura OMI, Duszpasterz Młodzieży Polskiej Prowincji. Na co dzień tworzy Oblackie Duszpasterstwo Młodzieży NINIWA, kieruje również Stowarzyszeniem Młodzieżowym NINIWA, NINIWA Spółka z o.o. i Oblackim Centrum Młodzieży NINIWA. Od 2007 roku organizuje zagraniczne wyprawy rowerowe NINIWA Team. W latach 2006–2017 był odpowiedzialny za organizację Festiwalu Życia w Kodniu, a od 2018 r. jest twórcą i głównym organizatorem nowej wersji Festiwalu Życia w Kokotku.

>>> Premiera hymnu Festiwalu Życia 2023 [WIDEO]

Młodzi są dziś opuszczeni, nie tylko przez rodziców, ale także przez Kościół, księży. Po drugie młodzi nie czują potrzeby Boga, próbują zaspokoić się relacjami z ludźmi, co częściowo może uśmierzyć ból. Po trzecie, młodzi są uzależnieni od bycia wszechmogącymi, dlatego nie potrafią podejmować decyzji, bo wybór jednego, wiąże się z odrzuceniem pozostałych opcji. Dlatego duszpasterze muszą dać swoją obecność, poświęcać swój czas i pomagać młodym podejmować decyzje – mówił oblat do salwatoriańskich kleryków.

fot. Maciej Kluczka / Misyjne Drogi

Podkreślał o potrzebie bycia z Bogiem i człowiekiem:

Po pierwsze nie bójcie się ludzi, wasze życie jest w rękach Boga. Co prawda trzeba też słuchać człowieka, trzeba dać się prowadzić człowiekowi, ale przede wszystkim liczyć się z Bogiem. Słuchać Ojca, tak jak Pan Jezus.

>>> Umowa między oblatami a Świętokrzyskim Parkiem Narodowym

Misjonarz oblat mówił też o pasji życia i wyprawach rowerowych.

W czasie tego dnia skupienia mogliśmy usłyszeć wiele historii z wypraw rowerowych, w których ojciec Tomasz bierze udział już od 17 lat, a w drodze spędził łącznie już ponad dwa lata. Każda z tych wypraw jest taką „miniaturką życia”. Uczestnicy muszą poznać samych siebie, doświadczają kryzysów, słabości – dzięki temu nie mogą ukryć tego kim są naprawdę. To stwarza wiele możliwości do doświadczenia niesamowitych przygód, które dają lekcję na całe życie – napisali klerycy salwatoriańscy.

Źródło: oblaci.pl

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze