epaselect epa05694411 People place flowers and candles at a police barrier in front of the Reina night club following a gun attack on the popular night club in Istanbul close to the Bosphorus river, in Istanbul, Turkey, 01 January 2017. At least 39 people were killed and 65 others were wounded in the attack, local media reported. EPA/DENIZ TOPRAK Dostawca: PAP/EPA.

Turcja: zatrzymano zamachowców z klubu nocnego w Stambule

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Turecka policja zatrzymała w środę co najmniej pięciu domniemanych bojowników Państwa Islamskiego (IS) w związku z niedzielnym zamachem terrorystycznym na nocny klub w Stambule – podała agencja prasowa Anatolia. Wcześniej IS przyznało się już do zamachu.

Według tureckiej agencji zatrzymań dokonano w mieście Izmir na zachodzie kraju, a operacja jeszcze się nie zakończyła.

Prywatna agencja informacyjna Dogan podała z kolei, że policyjna akcja wymierzona jest w trzy rodziny, które ok. 20 dni temu przybyły do Izmiru z Konyi, miasta w środkowej w Turcji, gdzie – jak informowały media – przebywał zamachowiec przed dokonaniem ataku w Stambule. Według agencji Dogan zatrzymano łącznie 27 osób, w tym kobiety i dzieci.

We wtorek Anatolia informowała, że w związku z atakiem zatrzymano 14 osób. Stacja NTV podała, że tego dnia na międzynarodowym lotnisku im. Ataturka w Stambule zatrzymano w tej sprawie dwóch obcokrajowców po przeszukaniu ich bagażu i sprawdzeniu telefonów.

W noc sylwestrową uzbrojony mężczyzna wtargnął do popularnego klubu nocnego Reina w europejskiej części Stambułu, zabijając 39 osób i raniąc blisko 70. Terrorysta pozostaje na wolności.

Fot. PAP/EPA/DENIZ TOPRAK 

Turcja: zatrzymano zamachowców z klubu nocnego w Stambule
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze