Uratował życie dziecka, teraz został strażakiem

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pamiętacie imigranta z Mali, który wspiął się po fasadzie budynku w Paryżu i uratował dziecko zwisające z balkonu na czwartym piętrze? Nagranie wideo wyczynu Mamoudou Gassama’a było hitem internetu a sam imigrant (w dodatku wtedy o nieuregulowanym statusie) stał się bohaterem całej Francji.

Zdjęcie: nowy strażak – Mamoudou Gassama – w środku, w ostatnim rzędzie, fot: Pompiers de Paris


O wyczynie młodego człowieka pisaliśmy na naszym portalu. 22-letni Mamoudou Gassama uratował życie dziecka, odmienił swoje życie, dostał francuskie obywatelstwo, teraz pracę u strażaków. Pracę we francuskiej straży pożarnej zaczął 2 dni temu. Młody imigrant z Mali, Mamoudou Gassama, został okrzyknięty człowiekiem-pająkiem po tym, jak w maju wspiął się po budynku mieszkalnym, aby uratować dziecko zwisające z balkonu. W niedzielę odbył pierwszy dzień pracy we francuskiej straży pożarnej. Jest jednym z 24 nowych członków straży. Wcześniej przeszedł staż. Do dziennikarzy przekazał tylko krótkie: „Dziękuję Ci Francjo”.

 

Bóg mi pomógł
Czyn Gassamy został doceniony przez prezydenta Francji, Emmanuela Macrona. Zaprosił Malijczyka do Pałacu Elizejskiego, gdzie przyznał mu medal i wyróżnienie za „akt odwagi i poświęcenia”. – Nie myślałem o tym. Wdrapałem się i Bóg mi pomógł – powiedział 22-latek prezydentowi Macronowi. Przyznał, że dopiero kiedy dotarł do mieszkania, w którym znajdowało się dziecko, przestraszył się i zaczął się trząść.
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze