epa06207562 A handout picture provided by the British Ministry of Defence (MoD) on 15 September 2017 shows Royal Engineers help clear up a petrol station to enable locals to get much needed fuel to go about their lives in Anguilla. Task Force Anguilla has deployed forward from the Headquarters element in Barbados to help enable local recovery and establish governance on the Island. Meeting the Governor of Anguilla Tim Foy upon landing, troops have now begun reconnaissance of some of the worst hit areas and places in need of reconstruction. By assessing current infrastructure whilst concurrently contributing to the security of the people of Anguilla, the task force aims to bring reassurance to all those affected during this time of great need. EPA/CPL TIMOTHY JONES/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT MANDATORY CREDIT: CROWN COPYRIGHT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES Dostawca: PAP/EPA.

USA: kolejne burze nadciągają nad wybrzeże

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Burza tropikalna Jose ponownie przekształciła się w huragan – podało w piątek Krajowe Centrum ds. Huraganów w siedzibą w Miami. Według wcześniejszych doniesień Jose był wpierw burzą tropikalną, potem – huraganem. Tymczasem nad Kalifornię nadciąga burza Norma.

Jose ponownie przekształcił się w huragan nad Atlantykiem osiągając w porywach prędkość do 120 km na godzinę. Huragan ten nie zagraża terenom zamieszkałym – poinformowało w sobotę Krajowe Centrum ds. Huraganów w siedzibą Miami. NHC przewiduje, że w sobotę może nastąpić intensyfikacja huraganu, natomiast od niedzieli Jose powinien słabnąć. Huragan przesuwa się na północny wschód z prędkością 17 km na godz.

Fot. PAP/EPA/CPL TIMOTHY JONES/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT

Zarazem Krajowe Centrum ds. Huraganów poinformowało w sobotę nad ranem, iż burza Norma przekształciła się w huragan osiągający w porywach 120 km na godzinę i podążający na północ i północny zachód przesuwając się z prędkością 4 km na godzinę. Obecnie jest to huragan osiągający poziom 1 w 5 punktowej skali Saffira-Simpsona i operuje nad Zatoką Meksykańską w pobliżu Półwyspu Kalifornijskiego.

10 września bieżącego roku huragan Irma (osiągający poziom 4 i 5 kategorii w skali Saffira-Simpsona), który według NHC był jednym z pięciu najpotężniejszych atlantyckich huraganów w ostatnich 80 latach, uderzył we Florydę powodując śmierć co najmniej 42 osób w ośmiu kontynentalnych USA i 82 w całym regionie, gdzie również zniszczonych zostało 1,5 mln domów mieszkalnych.

Fot. PAP/EPA/CPL TIMOTHY JONES/BRITISH MINISTRY OF DEFENCE/HANDOUT

Zobacz także
Wasze komentarze