USA: pierwszy raz od prawie 200 lat w Białym Domu nie będzie zwierząt

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Wiele wskazuje na to, że przyszły prezydent USA Donald Trump będzie pierwszym lokatorem Białego Domu od ponad 100 lat, który nie będzie miał żadnego domowego zwierzątka – pisze w niedzielę brytyjski „Daily Mail” w wydaniu internetowym („MailOnline”).

Jeśli Trump nie sprawi sobie kota czy psa, to będzie pierwszym prezydentem od czasów Andrew Jacksona (rządził w latach 1829–1837), który nie będzie mieć w Białym Domu żadnego czworonoga – konstatuje brytyjski dziennik.

Prezydent Harry Truman zasłynął powiedzeniem: „Jeśli chcesz mieć przyjaciela w Waszyngtonie, kup sobie psa”.

Barack Obama sprawił swojej rodzinie dwa portugalskie psy wodne: Bo i Sunny. Terrier szkocki prezydenta George’a W. Busha Barney miał swoją własną stronę internetową i biegał po Białym Domu z kamerą przymocowaną do obroży i nazywaną „Barneycam”. Z czasem Bush junior dokupił Barneyowi towarzyszkę, którą nazwano Miss Beazley. Ulubieńcem prezydenta Billa Clintona był czekoladowy labrador Buddy.

Jak przypomina „MailOnline”, psy tak bardzo „poprawiają i łagodzą” wizerunek prezydentów, że często ich głównym zajęciem jest pozowanie ze swym panem do zdjęć.

Zobacz także
Wasze komentarze