fot. pixabay

W białostockim oknie życia znaleziono niemowlę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Archidiecezja białostocka poinformowała dziś o znalezieniu dziewczynki w białostockim oknie życia. Kościół prosi o modlitwę w intencji dziecka.


To trzecie dziecko w ciągu 10 letniego okresu funkcjonowania białostockiego okna życia. Tak jak proszą pracownicy archidiecezji – pamiętajmy o niemowlaku w naszych modlitwach! W kołysce była butelka z mlekiem i kartka z imieniem dziewczynki i datą urodzenia. Jak informuje nadkom. Tomasz Krupa z białostockiej policji, dziecko znajdowało się w wiklinowej kołysce. Dziecko ma 3 tygodnie i ma na imię Sabinka, jest w dobrym stanie zdrowotnym.

>>> Warszawskie Okno Życia

Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza „Jedynka”, w której znajduje się okno życia, istnieje od 2009 roku. Powstało z myślą o kobietach, które z różnych przyczyn nie chcą lub nie mogą opiekować się swoim nowo narodzonym dzieckiem. Jak dotąd pozostawiono tam troje dzieci. Wcześniej w 2014 i 2016 roku.

Warszawa. Okno życia. Fot. Maciej Kluczka

Pojawienie się dziecka w oknie życia sygnalizowane jest przez pager, który przez cały czas nosi przy sobie dyżurny wychowawca. Gdy urządzenie zasygnalizuje otwarcie okna, wychowawca sprawdza pomieszczenie, w którym się ono znajduje. W przypadku znalezienia dziecka wychowawca placówki zgodnie z procedurą, wzywa pogotowie ratunkowe, które ma przewieźć dziecko na badania do szpitala. Następnie wszczynana jest procedura adopcyjna, aby dziecko mogło jak najszybciej znaleźć się w nowej rodzinie.

>>> Dziecko uratowane w Tarnowie

Zobacz także
Wasze komentarze