W habicie do wody. Poznaj historię tego zdjęcia

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jakiś czas temu ta fotografia była hitem Internetu. Każdy udostępniał zdjęcie siostry Anny Kupin ze Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego w Boliwii. My jednak poznaliśmy historię tego zdjęcia.

Wszystko odbyło się na żeńskim obozie letnim w 2011 r. na Camp Nyoda.

Opublikowany przez Anna Kupin Czwartek, 17 sierpnia 2017

 

Siostra Anna Kupin jest członkinią Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego (pracuje w Ameryce Południowej, sama pochodzi jednak z USA). Ma korzenie czeskie i litewskie (stąd jej nietypowe nazwisko). Jak sama nam powiedziała, czuje się duchowo związana z Polską poprzez przynależność do polskiego zgromadzenia. Próbuje uczyć się nawet języka polskiego, jednak nie należy to do łatwych zadań.

Opublikowany przez Annę Kupin Niedziela, 1 stycznia 2017

 

Jak nam powiedziała:

Od momentu, w którym wstąpiłam do Zgromadzenia, a więc od 2002 r. co roku jeździłam na żeński obóz na Camp Nyoda w USA. Tak również było w 2011 r., gdy pojechałam tam z małą Deysi, dziewczynką z naszego sierocińca, która przyjechała tam ze mną na operację. Korzystając z okazji, że mogę popływać w swoim ukochanym jeziorze, poprosiłam Deysi, która miała wtedy zaledwie 8 lat, żeby zrobiła mi zdjęcie, gdy wskakuje do wody. Nigdy nie zdejmujemy naszych habitów publicznie, a więc wskoczyłam w nim. Nie spodziewałam się tak idealnego ujęcia!

Gdy siostra Anna udostępniła to zdjęcie, szybko zyskało popularność na Facebooku, nie tylko wśród katolików, ale wielu innych osób. W końcu, kto powiedział, że siostra zakonna nie może popływać w jeziorze?

Zobacz także
Wasze komentarze