Fot. pixabay.com

W nocy śpimy krócej! [ZMIANA CZASU]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W czasie nadchodzącej nocy o godzinie 2 przestawiamy wskazówki zegarów na godzinę trzecią. Do ostatniej soboty października będzie w Polsce obowiązywał czas letni.

Najbliższa noc z soboty 28 na niedzielę 29 marca będzie o godzinę krótsza. Zmienimy bowiem czas z zimowego na letni. Oznacza to, że rano godzinę później nastąpi wschód słońca, jednocześnie godzinę później nastąpi też zachód słońca. Już w najbliższych dniach odczujemy, że zdecydowanie dłużej jest jasno. Czas letni będzie obowiązywał do 31 października, kiedy to wprowadzony będzie czas zimowy.

>>> Parlament Europejski: koniec zmiany czasu już w 2021 roku 

Zmianę czasu w ciągu roku stosuje kilkadziesiąt krajów na świecie, w tym większość państw europejskich. Od lat zmiany czasy są jednak krytykowane. Parlament Europejski uchwalił przepisy, które mają zaowocować zniesieniem w państwach członkowskich UE dwukrotnych zmian czasu w ciągu roku. Ma to nastąpić w 2021. Kraje członkowskie muszą się określić, przy którym czasie chciałyby pozostać. Z różnych sondaży wynika, że większość Polaków wolałaby pozostać w czasie letnim.

Zobacz także
Wasze komentarze