
fot. Vatican Media
W Rzymie doświadczają ciągłości Kościoła
Przybyli do Wiecznego Miasta jako pielgrzymi nadziei. W rozmowie z mediami watykańskimi wskazali, że chcą pogłębić wiarę, szczególnie w wymiarze doświadczenia Kościoła; umocnić nadzieję oraz powołania do kapłaństwa.
We wtorek, 29 kwietnia 23-osobowa grupa z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Radomskiej modliła się przy grobie św. Jana Pawła II.
Ks. Marek Adamczyk, rektor seminarium wskazał, że czas ich pielgrzymki, który przypadł akurat na okres żałoby po śmierci Papieża Franciszka, przypomina o trwałości Kościoła. Jednocześnie jako wspólnota seminaryjna doświadczają ciągłości pokoleń w przekazie bogactwa wiary. „Mam świadomość ogromnego dziedzictwa, które Papież nam zostawił, którego być może nawet nie dostrzegamy i do którego jeszcze nie dojrzeliśmy, ale które musimy odkrywać” – dodał Szymon Figurski, kleryk IV roku radomskiego seminarium.
Człowiek drogą Kościoła
Ks. rektor powiedział, że Papież Franciszek dla młodych alumnów, jak i formatorów zostawił umiejętność rozeznawania oraz osobistej modlitwy. Ponadto jest wzorem w okazywaniu bliskości człowiekowi oraz poszukiwania tych, którzy są daleko na peryferiach. „Szukał sposobów dojścia do człowieka, jakby wpisując się w słowa Jana Pawła II, że to «człowiek jest drogą Kościoła»” – zaznaczył ks. Adamczyk.

Miejsce w Kościele
Szymon Figurski wspominając pontyfikat Papieża Franciszka, powiedział, że lata papieskiej posługi Franciszka to czas jego dojrzewania w wierze, rozwoju świadomości i wiedzy o Kościele.
„Papież przypomina, że Kościół jest otwarty dla wszystkich; że niezależnie od tego, kim jesteśmy, skąd pochodzimy, to w kościele jest dla nas miejsce” – zaznaczył Szymon Figurski. Dodał, że jest to także wskazanie dla duszpasterzy, kapłanów, aby „pachnieć owcami”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |