W trudnych warunkach Iga Świątek awansuje do 3. rundy China Open

W 2. rundzie China Open najlepsza polska tenisistka mierzyła się z Warwarą Graczewą. W połowie spotkania mecz został przerwany ze względu na intensywne opady deszczu, co jednak nie wybiło z rytmu Igi Świątek.

W pierwszej partii obie zawodniczki grały na podobnym poziomie. Zarówno błędy, jak i asy zdarzały się po obu stronach, jednak to Polka wykazała się większą skutecznością, wygrywając pierwszego seta 6:4. Drugi set, przerwany w trakcie ze względu na opady deszczu, był już popisem polskiej tenisistki. W trudnej sytuacji lepiej poradziła sobie Polka, która nie straciła koncentracji i zdołała wygrać tę partię aż 6:1.

W 3. rundzie China Open zmierzą się zatem dwie polskie tenisistki: Iga Świątek i Magda Linette.