fot. unsplash

W tym kraju, dla większości katolików, Eucharystia to tylko symbol

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

70% katolików w tym kraju nie wierzy w rzeczywistą obecność Jezusa Chrystusa w Eucharystii. Wynika to z badań przeprowadzonych przez Ośrodek Badawczy Pew w Waszyngtonie.

Badania te dotyczyły religijności mieszkańców Stanów Zjednoczonych. Wśród osób określających siebie mianem katolików, 69% stwierdziło, że podczas Mszy św. chleb i wino przyjmowane w komunii są „symbolami ciała i krwi Jezusa Chrystusa”. Natomiast 31% zadeklarowało wiarę w to, że „w czasie katolickiej Mszy chleb i wino naprawdę stają się ciałem i krwią Jezusa”.

eucharystia monstrancja adoracja

Fot. cathopic

Respondentów zapytano także, czy wiedzą, czego Kościół katolicki naucza w tej kwestii. Okazało się, że na wspomniane 31% wierzących w rzeczywistą obecność Chrystusa w Eucharystii składa się: 28% znających kościelne nauczanie na temat transsubstancjacji, 2% uważających, że Kościół naucza, iż chleb i wino są jedynie symbolami ciała i krwi Chrystusa (a jednak wierzących w realną obecność!) oraz 1% tych, którzy nie znają nauczania Kościoła w tej materii.

Eucharystia

fot. Pixabay

Z kolei w gronie 69% niewierzących w realną obecność, 22% zna nauczanie Kościoła o transsubstancjacji (lecz je odrzuca), 43% jest przekonanych, że to Kościół uczy, iż chleb i wino są tylko symbolami ciała i krwi Chrystusa, 4% nie zna kościelnego nauczania.

 

Zobacz także
Wasze komentarze