epa06007018 US President Donald J. Trump participates in a bill signing in the Diplomatic Reception Room of the White House, in Washington, DC, USA, 02 June 2017. President Trump has signed S. 583 American Law Enforcement Heroes Act of 2017 into law. EPA/Alex Wong / POOL Dostawca: PAP/EPA.

Watykan: decyzja Trumpa to katastrofa dla ludzkości

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Katastrofą dla ludzkości i dla planety” nazwał kanclerz Papieskiej Akademii Nauk biskup Marcelo Sanchez Sorondo decyzję prezydenta USA Donalda Trumpa o wyjściu z porozumienia klimatycznego z Paryża. W wywiadzie radiowym ocenił, że Trump ulega lobby naftowemu.

„To jest wbrew temu, co powiedział papież, co w encyklice +Laudato si’+ opiera się na zgodzie naukowców, a zatem jest wbrew nauce” – oświadczył argentyński hierarcha w piątek.

„To straszna decyzja” – stwierdził, odnosząc się do kroku prezydenta Stanów Zjednoczonych, który dzień wcześniej wycofał swój kraj z porozumienia klimatycznego. Kanclerz ostrzegł, że może to stanowić zły przykład dla innych krajów.

Bp Marcelo Sanchez Sorondo

„Na amerykańskiego prezydenta wpływ mają grupy nafciarzy, którzy poparli go podczas kampanii wyborczej” – ocenił biskup Sorondo.

Przypomniał, że „grupy te oskarżały papieża” za jego stanowisko w tej sprawie, bo – jak zauważył – „ich klimat nie interesuje”.

„To jest decyzja nieracjonalna, nienaukowa i podyktowana tylko przez interes ekonomiczny” – oświadczył szef Papieskiej Akademii Nauk w rozmowie z radiem InBlu.

Jego zdaniem „Europa musi wypełnić pustkę, jaką pozostawia Ameryka, i objąć przywództwo”.

„To czas Europy, wspieranej przez Chiny i Azję” – dodał.

Watykan: decyzja Trumpa to katastrofa dla ludzkości
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze