Watykan może liczyć na Węgry: będziemy bronić chrześcijan

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Watykanie gościł węgierski minister spraw zagranicznych Péter Szijjártó. Podczas spotkania z szefem papieskiej dyplomacji abp. Paulem Gallagherem przedstawił on m.in. założenia węgierskiej polityki migracyjnej.

Podkreślił, że nieograniczony napływ migrantów do Europy jest dla niej szkodliwy, stanowi zagrożenie dla jej bezpieczeństwa i chrześcijańskiej tożsamości. Wskazał na potrzebę rozwiązywania kryzysów, które skłaniają ludzi do opuszczenia swej ojczyzny. Węgierski polityk zapewnił też Stolicę Apostolską o zaangażowaniu jego kraju w obronę prześladowanych chrześcijan. Mówi Péter Szijjártó.

„Stolica Apostolska może liczyć na Węgry, jeśli chodzi o obronę wspólnot chrześcijańskich na całym świecie, bo przeciwdziałanie prześladowaniom chrześcijan to jedna z najważniejszych kwestii, na których skupia się nasza polityka zagraniczna. Poinformowałem abp. Gallaghera o ustanowieniu sekretariatu ds. monitorowania sytuacji i prześladowań wspólnot chrześcijańskich na świecie. Podkreśliłem, że nie można dopuścić, by antychrześcijańskość była postrzegana jako dopuszczalna forma dyskryminacji, bo tak nie jest. Musimy walczyć z wszelkiego rodzaju antychrześcijańskimi postawami”

foto. RV

Zobacz także
Wasze komentarze