Fot. Twitter/Junno Arocho Esteves

Watykan: rozpoczyna się Synod o młodzieży. Biskupi proszą o modlitwę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Księża biskupi proszą o modlitwę w intencji synodu poświęconego młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania; z tej okazji na Jasnej Górze odbędzie się 25 nocnych czuwań – powiedział w nagraniu opublikowanym na stronie KEP rzecznik episkopatu ks. Paweł Rytel-Andrianik.

W Watykanie od 3 do 28 października 2018 r. będzie miało miejsce 15. Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, obradujące wokół tematu „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

„Księża biskupi, którzy są obecni w Rzymie na synodzie, bardzo proszą o modlitwę właśnie w intencji tego synodu, który jest szczególny, ponieważ będzie poświęcony młodzieży, wierze i rozeznawaniu powołania. Dlatego na Jasnej Górze będzie miało miejsce 25 nocnych czuwań – od pierwszego do ostatniego dnia trwania synodu” – poinformował.

Dodał, że intencje synodalne będą zanosili również przybywający na Jasną Górę maturzyści. „Wiele osób modli się również w intencji ojców synodalnych, zarówno indywidualnie, w domach, jak i we wspólnotach, parafiach i diecezjach” – zaznaczył ks. Rytel-Andrianik.

Reprezentantami Konferencji Episkopatu Polski na Synodzie Biskupów nt. młodzieży są: przewodniczący KEP i wiceprzewodniczący Rady Konferencji Episkopatów Europy (CCEE) abp Stanisław Gądecki, arcybiskup metropolita łódzki i przewodniczący Zespołu KEP ds. Nowej Ewangelizacji abp Grzegorz Ryś oraz biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, przewodniczący Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży oraz delegat ds. Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży bp Marek Solarczyk.

Dodatkowo – zgodnie z wyborem papieża Franciszka – do ojców synodalnych z Polski dołączył bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Zobacz także
Wasze komentarze