fot. EPA/FABIO FRUSTACI

Watykan: Synod Biskupów zakończył swoje obrady w auli

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Uroczystym hymnem Te Deum zakończyły się 27 października obrady XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży, wierze i rozeznaniu powołania.

Ojcowie synodalni przyjęli dokument końcowy a także wybrali członków Rady Sekretariatu Generalnego Synodu Biskupów.

Na zakończenie obrad głos zabrał Franciszek. Podziękował wszystkim uczestnikom i osobom, które umożliwiły sprawny przebieg prac, a także redagującym dokumenty. W improwizowanych słowach przypomniał, że Synod nie jest parlamentem, ale uprzywilejowanym, chronionym miejscem działania Ducha Świętego. Dlatego nie można podawać do wiadomości publicznej treści wystąpień i nazwisk ich autorów. Zaznaczył, że owocem prac jest nie tyle dokument, ile działanie Ducha Świętego a my jesteśmy adresatami tego dokumentu – podkreślił papież. Dodał, że trzeba go studiować, aby dokonał pracy w jego czytelnikach.

Ojciec Święty wskazał, że Synod odbył się w czasie, gdy wielki oskarżyciel zaatakował Matkę Kościół. Kościoła nie można zabrudzić, gdyż jest on święty, ale jego dzieci są grzeszne. Jest to zatem czas, kiedy trzeba bronić Kościoła, dlatego proszę o modlitwę – powiedział papież.

Zobacz także
Wasze komentarze