szpital

fot. pixabay.com

Watykański szpital leczy dzieci wykorzystując sztuczną inteligencję

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Watykański Szpital Pediatryczny Dzieciątka Jezus i IBM nawiązały współpracę, która może zrewolucjonizować leczenie dzieci cierpiących na nowotwory mózgu i rzadkie choroby. – Celem wspólnego projektu jest użycie sztucznej inteligencji, która znacznie przyspieszy proces diagnostyczny, co jest kluczowe w walce z tymi chorobami – wyjaśnia dyrektor szpitala Mariella Enoc.

Nowoczesna pediatria produkuje coraz większe ilości danych. Bardzo trudno zintegrować je w spójny obraz choroby. – Gdyby się to udało, leczenie dzieci przeszłoby na wyższy poziom – dodaje dyrektor. Informatycy uważają, że jest to możliwe dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

>>> Papież: Jezus uczy nas, że najważniejsze jest zdrowie w pełni – ciała i duszy

Współpraca z IBM pozwoli lekarzom wykryć chorobę w jak najwcześniejszej fazie, kiedy jest jeszcze szansa na jej wyleczenie. Pomoże także wykorzystać zdobyte dane do lepszego zrozumienia chorób i opracowania leków oraz metod leczniczych w przyszłości.

Szpital Dzieciątka Jezus opiekuje się dziećmi i młodzieżą na całym świecie. Jego misją jest pomoc najmłodszym niezależnie od ich pochodzenia i wyznawanej religii. Oprócz Włoch działa także w krajach rozwijających się, takich jak Tanzania, Etiopia czy Republika Środkowoafrykańska.

Zobacz także
Wasze komentarze