Wenezuela: dzieci cierpią na niedożywienie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Badania przeprowadził oddział Caritas Wenezuela. Wynika z nich, że 35,5% dzieci z ubogich rodzin w tym kraju cierpi na niedożywienie. Badanie, które zostało przeprowadzone wśród najmłodszych w wieku 0-5 lat, dowiodło, że 14,5% dzieci doskwiera niedożywienie na poziomie wysokim lub średnim. 

Władze wenezuelskiej Caritas wyjaśniły, że aż 71 % badanych rodzin stwierdziło, że ich sytuacja żywnościowa uległa pogorszeniu pomiędzy grudniem ubiegłego roku a sierpniem tego roku. Dodatkowo ustalono, że aż 63 % ankietowanych osób przyznało, że z powodu niedoborów towarów w super- i hipermarketach muszą zaopatrywać się w innych kanałach dystrybucji.

– Większość rodzin objętych badaniem, szczególnie w miejscach wrażliwych pod względem materialnym, przyznaje, że zmniejszyła lub ograniczyła całkowicie spożycie czerwonego mięsa, drobiu, jaj oraz nabiału. W ostatnim czasie mają też one problemy w dostępie do wody pitnej – poinformowali przedstawiciele Caritas Wenezueli.

Od kwietnia na ulicach wenezuelskich miast w protestach przeciwko dyktatorskim rządom prezydenta Nicolasa Maduro poniosło śmierć ponad 130 osób. Wenezuelscy biskupi oraz duchowni wielokrotnie krytykowali ataki zwolenników prezydenta oraz sił policyjnych na opozycję i manifestantów. W jednym z wywiadów arcybiskup Caracas kardynał Jorge Urosa stwierdził, że rząd Nicolasa Maduro prowadzi “wojnę przeciwko narodowi”.

Wenezuela: dzieci cierpią na niedożywienie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze