Wierni starają się o Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego na Mazowszu

Warszawskie parafie informują wiernych o tym, że staraniami jednej z parafii (na warszawskim Powiślu) może powstać nowe polskie sanktuarium. Na Mazowszu, koło Ostrołęki w przyszłości stanąć może Sanktuarium Boga Ojca Miłosiernego – na wzór podobnego na Ukrainie.

To inspiracja dziełem, którego opiekunem są katolicy na Ukrainie, w tym Polak – biskup Jan Sobiło. To on ustanowił w mieście Zaporoże na Ukrainie Sanktuarium Bożego Ojca Miłosiernego.

Jeśli taka jest wola Boga

Grupa Modlitewna Ratowania Ojczyzny z warszawskiej parafii na Powiślu stara się o to, by takie sanktuarium powstało też w Suchcicach koło Ostrołęki na Mazowszu. „Jeśli taka jest wola Boga” – piszą parafianie na ulotkach, które trafiły do wielu warszawskich kościołów. Grupa przekazała wiele obrazków z modlitwą – modlitwę przysłał biskup Jan Sobiło. „Prosimy wiernych, aby swą modlitwą wsparli powstanie tego dzieła”. Już jutro – 7 kwietnia – organizują do Suchcic pielgrzymkę. Zawiozą tam obraz Boga Ojca Miłosiernego. O 11:00 Msza Święta, później Droga Krzyżowa. Dla zainteresowanych: wyjazd o godz. 8:00 spod Kościoła św. Trójcy (ul. Solec 61, koszt 55zł).

Publikujemy treść modlitwy, o którą prosi bp Sobiło oraz wierni z parafii z warszawskiego Solca. Modlitwa o ustanowienie Święta ku czci Boga Ojca:

„Ojcze przedwieczny, Stwórco wszelkiego dobra, niech Cię wielbi wszechświat cały, cała Ziemia i każde stworzenie. Pragniemy, aby w Kościele świętym ustanowione było specjalne święto ku Twojej czci i ku Twojej chwale. Amen”

Po tej formule odmawia się też modlitwę „Ojcze nasz”, „Zdrowaś Mario” i „Chwała Ojcu”.

Biskup w służbie Ukrainie

 
Po ukończeniu Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Lublinie otrzymał święcenia kapłańskie (13 grudnia 1986) z rąk arcybiskupa Bolesława Pylaka. Po święceniach pracował w jako wikariusz w parafiach Stróża koło Kraśnika i w Zamościu. Następnie wyjechał na Ukrainę, gdzie od 1993 był proboszczem w Zaporożu oraz wikariuszem generalnym diecezji charkowsko-zaporoskiej. W 2016 został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. W roku 2010 Benedykt XVI mianował go biskupem pomocniczym diecezji charkowsko-zaporoskiej. Sakry biskupiej udzielił mu 8 grudnia biskup Marian Buczek.

Zdjęcie: sanktuarium w Zaporożu, fot. Wikipedia

Sanktuarium w Zaporożu

Historia rzymskokatolickiej konkatedry diecezji charkowsko-zaporoskiej na Ukrainie zaczęła się w 1998 roku. Wtedy została poświęcona działka ziemi pod przyszłą świątynię, rok później został poświęcony kamień węgielny pod budowę przyszłej świątyni (pochodzący z Bazyliki św. Piotra w Rzymie). Kościół został zaprojektowany przez ukraińskich architektów z Zaporoża, wzorowany na bazylice św. Piotra w Rzymie. 7 sierpnia 2004 świątynia konsekrowana przez biskupów Stanisława Padewskiego, Leona Dubrawskiego, Bronisława Bernackiego i Stanisława Szyrokoradiuka.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze