fot. Pixabay

Włamali się do kościoła. Na drodze stanęła… zakonnica

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Lidzbarku Warmińskim dwóch złodziei usiłowało ukraść dwie metalowe skarbony z datkami. Znajdowało się w nich kilka tysięcy złotych. Plany mężczyzn pokrzyżowała zakonnica, która pomogła w złapaniu sprawców.

– Lidzbarscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy weszli do kościoła i próbowali ukraść dwie skarbony z datkami. Zamiar wyniesienia łupów uniemożliwiła podejrzanym siostra zakonna, która zamknęła mężczyzn wewnątrz kościoła. Działania śledczych doprowadziły do ustalenia, że mężczyźni są także podejrzani o kradzież drewnianej skarbonki z pieniędzmi z tego samego kościoła. Mężczyźni w wieku 28 i 22 lat usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do winy – informuje komenda powiatowa policji w Lidzbarku Warmińskim.

Po Mszy św. siostra zakonna usłyszała hałasy dobiegające z kościoła. Widząc próbę kradzieży, zamknęła wszystkie drzwi świątyni i wezwała policję. – Po otwarciu drzwi policjanci zastali dwóch znanych im braci. Byli pod znacznym wpływem alkoholu. Mieszkańcy miasta zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Swoje zachowanie początkowo tłumaczyli tym, że do kościoła przyszli tylko się pomodlić, a że skarbony stały krzywo, to chcieli je tylko prawidłowo ustawić – informuje miejscowa policja.

Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Za popełnione przestępstwa grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także
Wasze komentarze