fot. Pixabay

Włamali się do kościoła. Na drodze stanęła… zakonnica

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Lidzbarku Warmińskim dwóch złodziei usiłowało ukraść dwie metalowe skarbony z datkami. Znajdowało się w nich kilka tysięcy złotych. Plany mężczyzn pokrzyżowała zakonnica, która pomogła w złapaniu sprawców.

– Lidzbarscy policjanci zatrzymali dwóch braci, którzy weszli do kościoła i próbowali ukraść dwie skarbony z datkami. Zamiar wyniesienia łupów uniemożliwiła podejrzanym siostra zakonna, która zamknęła mężczyzn wewnątrz kościoła. Działania śledczych doprowadziły do ustalenia, że mężczyźni są także podejrzani o kradzież drewnianej skarbonki z pieniędzmi z tego samego kościoła. Mężczyźni w wieku 28 i 22 lat usłyszeli zarzuty kradzieży i usiłowania kradzieży z włamaniem. Obaj przyznali się do winy – informuje komenda powiatowa policji w Lidzbarku Warmińskim.

Po Mszy św. siostra zakonna usłyszała hałasy dobiegające z kościoła. Widząc próbę kradzieży, zamknęła wszystkie drzwi świątyni i wezwała policję. – Po otwarciu drzwi policjanci zastali dwóch znanych im braci. Byli pod znacznym wpływem alkoholu. Mieszkańcy miasta zostali zatrzymani i trafili do policyjnej celi. Swoje zachowanie początkowo tłumaczyli tym, że do kościoła przyszli tylko się pomodlić, a że skarbony stały krzywo, to chcieli je tylko prawidłowo ustawić – informuje miejscowa policja.

Podejrzani przyznali się do stawianych im zarzutów. Za popełnione przestępstwa grożą im kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamali się do kościoła. Na drodze stanęła… zakonnica
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze