telefon różaniec kubek

Fot. cathopic

Włochy: miejsce w kościele na mszy można zarezerwować przez aplikację

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Na Sardynii we Włoszech powstała aplikacja, dzięki której można zarezerwować miejsce na mszy w kościele. Przydatna jest w obecnej fazie epidemii, gdy obowiązują zasady dystansu społecznego i ograniczenia dotyczące liczby uczestników uroczystości religijnych.

“Parafia”- to nazwa aplikacji wykorzystywanej w diecezji w rejonie miasta Oristano. Jej autorem jest student uniwersytetu, zaangażowany w życie miejscowej wspólnoty wiernych.

Rozwiązanie to może być stosowane na szerszą skalę także w innych rejonach kraju, bo – jak się zauważa – pomaga zrealizować porozumienie zawarte przez rząd i episkopat w sprawie zasad udziału we mszach przy zaostrzonym reżimie sanitarnym, co wiąże się z wyznaczeniem limitu uczestników.

>>> Franciszek: w tej sprawie jestem zdrowo zniecierpliwiony!

EPA/LUKAS BARTH-TUTTAS

„W długich tygodniach kwarantanny myśleliśmy o tym, jak zorganizować powrót ludzi do kościoła humanizując media społecznościowe i nowe technologie”- powiedział ksiądz Emanuele Deidda z biura informatycznego diecezji Ales Terralba.

Parafia, która przyłącza się do systemu rezerwacji musi wskazać dostępne miejsca dla wiernych i godziny mszy. Użytkownik wybiera termin i miejsce w kościele.

>>> Kard. Schönborn: mamy dobre szanse na odbudowę po kryzysie koronawirusa

Druga możliwość to wydrukowanie specjalnego kodu, który zapewnia wstęp na mszę.

Osoby, które nie posługują się smartfonami, mogą zadzwonić pod bezpłatny numer i w ten sposób zarezerwować miejsce w kościele.

Zobacz także
Wasze komentarze