Kopalnia Murcki-Staszic w Katowicach, fot. Andrzej Grygiel /PAP

Wstrząs w kopalni Murcki-Staszic. 9 górników poszkodowanych

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Dziewięciu górników zostało poszkodowanych w wyniku silnego wstrząsu, do którego doszło w katowickiej kopalni Murcki-Staszic – podała Polska Grupa Górnicza (PGG), do której należy kopalnia. W zakładzie trwa akcja ratownicza – pod ziemią pozostało dwóch górników.

Wstrząs o magnitudzie 2,66 został zaliczony do kategorii wysokoenergetycznych.  Jak poinformował rzecznik PGG Tomasz Głogowski, wstrząs wystąpił o godzinie 14.12 w rejonie drążonego wyrobiska chodnikowego – pracowało tam dziewięciu górników. Wszyscy zostali w różnym stopniu poszkodowani.

Trzech pracowników wyjechało już na powierzchnię, czterech innych jest transportowanych. Pod ziemią pozostaje dwóch górników, o stanie których nie mamy na razie informacji (rzecznik o godz. 16:45)

W kopalni rozpoczęto akcję ratowniczą, której celem jest dotarcie do dwóch pozostających pod ziemią pracowników i przetransportowanie ich na powierzchnię. Nie wiadomo w jakim są stanie. Nie ma też na razie szczegółowych informacji o stanie i charakterze obrażeń pozostałych poszkodowanych górników.

Zobacz także
Wasze komentarze