***ZDJÊCIE ARCHIWALNE*** Na zdjêciu archiwalnym z 18.08.2012 r. Tomasz Gollob w parku maszyn podczas meczu ¿u¿lowej Enea Ekstraligi z Dospelem CKM W³ókniarz Czêstochowa w Gorzowie Wielkopolskim. Sportowiec uleg³ wypadkowi 23.04.2017 r. podczas treningu przed zawodami motocrossowymi w Che³mnie. (kru) PAP/Lech Muszyñski

We wtorek lekarze podejmą próbę wybudzenia Tomasza Golloba

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Lekarze z bydgoskiego szpitala wojskowego opiekujący się Tomaszem Gollobem rozpoczęli przygotowania do wybudzenia żużlowca ze śpiączki. Jeśli proces ten przebiegnie pomyślnie, podejmą próbę we wtorek rano.

„Oglądałem dziś zdjęcie rentgenowskie Tomka, które pokazuje nam ewentualną obecność płynu lub krwi w jamie opłucnowej. Takowa znajdowała się w niedzielę, ale zastosowany przez lekarzy drenaż okazał się skuteczny. Dzisiejsze zdjęcie pokazało, że udało się ten płyn w całości ewakuować. W tej sytuacji podjęto decyzję o usunięciu drenażu i rozpoczęto redukowanie ilości podawanych leków, by pacjent mógł powoli wracać do stanu przytomności. We wtorek chcemy spróbować Tomka wybudzić i rozintubować” – powiedział dr n. med. Cezary Rybacki.

Nad przygotowaniem do wybudzenia i samym procesem czuwa ordynator Klinicznego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dr. n. med. Robert Włodarski. W rozmowie z dziennikarzem bydgoskiego oddziału TVP powiedział, że parametry życiowe Golloba się polepszają, więc działania podjęte przez lekarzy okazują się skuteczne. Potwierdził także, że jeśli stan pacjenta nadal będzie się stabilizował, zostanie podjęta próba wybudzenia.

Fot. PAP/Lech Muszyński

We wtorek lekarze podejmą próbę wybudzenia Tomasza Golloba
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze