helikopter

Fot. pixabay

Wypadek pod Nowym Sączem. Liczba poszkodowanych rośnie, na razie 1 ofiara śmiertelna

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W wypadku pod Nowym Sączem zostało poszkodowanych 26 osób w tym 20 dzieci. Na miejsce udał się wojewoda małopolski – poinformował w poniedziałek Krzysztof Krzemień, rzecznik prasowy powiatowej stacji pogotowia ratunkowego w Tarnowie.

– Dwoje pacjentów w stanie ciężkim zostało przewiezionych śmigłowcem do Centrum Urazowego w Krakowie, jeden pacjent też w stanie ciężkim jest w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie – powiedział Krzysztof Krzemień. Kolejnych sześć osób zostało przewiezionych do szpitala w Nowym Sączu, dwie do Gorlic, a trzy do Brzeska.

Jak poinformował rzecznik powiatowej stacji pogotowia ratunkowego w Tarnowie, na miejsce wypadku udał się wojewoda małopolski Piotr Ćwik.


W miejscowości Świniarsko doszło do zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym. Zadysponowanych zostało 11 zespołów ratownictwa medycznego oraz 3 śmigłowce LPR. W wypadku brało udział 29 osób. 26 zostało poszkodowanych w tym 20 dzieci.

Droga prowadząca przez Świniarsko jest zablokowana. Policja kieruje ruch na obwodnicę tej miejscowości.

Aktualizacja 14:25: 

Po poniedziałkowym wypadku w Świniarsku zmarła jedna dorosła osoba, a liczba poszkodowanych wzrosła do 33 osób – powiedziała rzeczniczka wojewody Małopolskiego Joanna Paździo.

„Liczba poszkodowanych wzrosła, ponieważ część osób dotarła do szpitala swoim transportem. W tej chwili trwają operacje, diagnozy. To najtrudniejszy moment dla szpitali” – powiedziała Paździo.

Poszkodowani trafili do pięciu małopolskich szpitali: w Nowym Sączu, Brzesku, Krakowie, Gorlicach i Tarnowie.

W wyniku czołowego zderzenia autobusu z samochodem ciężarowym ucierpiały m.in. dzieci wracające autobusem z uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego.

Zobacz także
Wasze komentarze