zdj poglądowe/fot. Michał Jóźwiak/Misyjne Drogi

Wysokie Koło: 3 tys. osób wzięło udział w pielgrzymce różańcowej

3 tys. osób wzięło udział w pielgrzymce Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole. Mszy świętej przewodniczył i homilię wygłosił biskup Marek Solarczyk. – Jesteśmy wspólnotą wiary i życia – mówił biskup radomski. W koncelebrze uczestniczyło 80 kapłanów.

Witając zgromadzonych bp Solarczyk prosił, aby przez orędownictwo Maryi nasza wiara umacniała się, oraz umacniała się wspólnota Kościoła, który tworzymy w diecezji radomskiej, który przeżywamy z mocą duchową i więzią w rodzinie różańcowej.

-Weźmy Maryję za rękę, i wołajmy: pomóż mi, abym nie zatracił wiary, że Bóg jest! Maryjo, bądź ze mną, i pomóż, abym dotykając paciorków różańca mógł obronić i uszanować prawdę, że Bóg jest w moim życiu. O to dzisiaj się modlimy. I dziękuję za waszą wiarę i modlitwę. Przez to co czynicie, wierzycie – mówił bp Solarczyk.

>>> Co zrobić, żeby różaniec nie nużył? 

– Maryjo, pomóż nam wierzyć w to, że Bóg jest, żebym zawsze mógł mówić Bogu: tak – dodał ksiądz biskup. Na koniec prosił, aby rodzina różańcowa podjęła modlitewną intencję za ojczyznę i wspólnotę Kościoła.

bp Marek Solarczyk, fot. PAP/Piotr Polak

Ks. Szymon Mucha, diecezjalny moderator Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej podziękował za wspólną modlitwę. – To miejsce jest dla nas szczególne. Od lat gromadzimy się na diecezjalnej pielgrzymce różańcowej. W tym roku modliliśmy się za młodych i Światowe Dni Młodych, które odbyły się w Lizbonie – powiedział ks. Mucha.

Ks. Jarosław Tomaszewski z Papieskich Dzieł Misyjnych zachęcał do modlitwy za misje. Podziękował przy okazji rodzinie różańcowej w Polsce za ufundowanie kaplicy w miejscowości Tanga w Tanzanii.

>>> Bp Greger: modlitwa różańcowa nigdy nie potrzebowała reklamy

Pielgrzymka Rodziny Różańcowej Diecezji Radomskiej do sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole odbyła się pod hasłem: „Różaniec siłą i nadzieją chorych i cierpiących”.

O oprawę muzyczną pielgrzymki zadbał zespół Karabanio. Było to również okazja do zapoznania się z najnowszą płytą zespołu „Larum”.

***

Żywy Różaniec jest wspólnotą założoną przez sługę Bożą Paulinę Jaricot w 1826 r. w Lyonie, zatwierdzoną przez papieża Grzegorza XVI. W Polsce praktyka Żywego Różańca stała się znana już pod koniec XIX w. Dziś w prawie każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca. Jej członkowie, modląc się w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, każdego dnia oplatają modlitwą różańcową cały Kościół i świat, a przede wszystkim tych, którzy najbardziej modlitwy potrzebują.

Do Żywego Różańca w całej Polsce należy około 2 mln wiernych. Koła i Róże różańcowe działają we wszystkich diecezjach w Polsce. W 2013 roku dzieło Żywego Różańca w Polsce otrzymało nową ogólnopolską strukturę, która została ujęta w Statucie „Stowarzyszenia Żywy Różaniec” i zatwierdzona przez polskich biskupów. Pismem formacyjnym dla wspólnot Żywego Różańca jest miesięcznik „Różaniec”, wydawany przez Wydawnictwo Sióstr Loretanek.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze