Z Polski płynie gorąca i nieustająca modlitwa za świat w dobie pandemii
Z inicjatywy przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski na Jasnej Górze o 20:00 rozpoczęła się Msza św. z modlitwą różańcową przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Jasnogórskiej w intencji wszystkich Włochów dotkniętych epidemią. Przewodniczący Episkopatu wezwał rodaków by właśnie w Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny – godz. 20:30 modlitwą różańcową objąć wszystkich Włochów.
„Z ufnością wzywajmy wstawiennictwa świętych biskupów Rzymu Jana XXIII, św. Pawła VI, i św. Jana Pawła II. (abp Gądecki w liście do wiernych i pasterzy we Włoszech).
Przewodniczący KEP przez tę inicjatywę odwołał się do inicjatywy Episkopatu Włoch „Modlitwa za Włochy dotknięte epidemią”. Biskupi włoscy wezwali wiernych do modlitwy różańcowej w Uroczystość Świętego Józefa poprzez bicie dzwonów w kościołach, wystawienie w oknie świecy i odmówienie tajemnic światła różańca o godz. 21. Również papież Franciszek zapowiedział podczas środowej audiencji generalnej, że przyłączy się do inicjatywy włoskiego Episkopatu.
>>> Papież: wspierajmy się wzajemnie w tym czasie, kiedy wszystko wydaje się niepewne
Maryja, Matka Boża, uzdrowienie chorych, prowadzi nas do promiennego i przemienionego oblicza Chrystusa i do Jego Serca, do którego zwracamy się w modlitwie różańcowej pod miłosnym spojrzeniem św. Józefa, Opiekuna Świętej Rodziny i naszych rodzin. Będziemy się modlili, aby strzegł naszych rodzin, zwłaszcza chorych i osoby, które o nich się troszczą: lekarzy, pielęgniarki, pielęgniarzy, wolontariuszy narażających swe życie w tej posłudze. (papież Franciszek)
Z kolei w Szczecinie klerycy Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie rozpoczęli w uroczystość św. Józefa o 15.00 nieustanną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powstrzymania epidemii koronawirusa oraz chorych i ich rodzin.
>>> Zakonnice całego świata będą się modliły za ofiary koronawirusa
– W czasie tej adoracji przedstawiamy Bogu nasze prośby. Wołamy do niego jako do Pana natury i historii, aby cofnął, zatrzymał epidemię. Przedstawiamy Panu Bogu potrzeby ludzi, przede wszystkim chorych i ich rodzin, lekarzy i cały personel medyczny. Ludzi, którzy czasem są pełni lęku lub zrozpaczeni, aby Pan Bóg ich pocieszył i obdarzył ich nadzieją – mówi ks. dr Krzysztof Łuszczek, rektor Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie.
>>> Matka Boża Łaskawa „Strażniczka Polski” w dobie koronawirusa
Rektor dodaje, że przewodnie są słowa z III Niedzieli Wielkiego Postu: „nadzieja zawieść nie może”. – Tę nadzieję składamy w Bogu, karmimy się nią i chcemy się z nią dzielić z innymi – dodaje ks. Łuszczek. Adoracja, dzień i noc w jednej z kaplic seminaryjnych, potrwa co najmniej kilkanaście dni. Codziennie o 20.30 w seminarium, w tej samej intencji, rozpoczyna się też modlitwa różańcowa w łączności z wszystkimi wiernymi.
>>> Msza św. na misyjne.pl. Bądź z nami, online, przy ołtarzu
Również w wielu innych parafiach w całej Polsce codziennie o 20:30 wierni łączą się na modlitwie różańcowej. Są one często transmitowane w internecie. Modlitwę taką zainaugurował abp Stanisław Gądecki. To piękny, ważny i potrzebny wkład we wspólne błagania do naszego Ojca w niebie, by oddalił od nas i od całego świata najgorsze skutki pandemii. Codziennie na Jasnej Górze w czasie Apelu Jasnogórskiego śpiewane są w tej intencji Suplikacje.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |