Msza św. na misyjne.pl. Bądź z nami, online, przy ołtarzu. Mszę sprawować będzie bp Damian Bryl

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Od niedzieli 15 marca, codziennie, transmitujemy mszę świętą. Eucharystia jest sprawowana w kaplicy w poznańskim klasztorze misjonarzy oblatów. Transmisja na profilu misyjne.pl na Facebooku oraz na portalu misyjne.pl.

W ubiegłym tygodniu mszy świętej przewodniczyli ojcowie oblaci z Prokury Misyjnej Misjonarzy Oblatów MN.


Do tej pory Msze św. celebrowali m. in.: abp Stanisław Gądecki, bp Szymon Stułkowski, ks. Michał Husiar, ks. Wojciech Nowicki, ks. Radosław Rakowski, ks. Dawid Stelmach, ks. Michał Tomiak, oo. prowincjał Paweł Zając OMI, Daniel Biedniak OMI, Mariusz Bosek OMI, Józef Czernecki OMI, Maciej Drzewiczak OMI, Michał Hadrich OMI, Józef Wcisło OMI, Marcin Wrzos OMI oraz Krzysztof Ziętkowski OMI.

Zakonnicy ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej postanowili, by w czasie „kwarantanny polskiego społeczeństwa” (o której mówił minister zdrowia) wspomóc wiernych, którzy chcą trwać przy modlitwie. Ze względu na wprowadzony stan zagrożenia epidemicznego (z powodu wzrostu zakażeń koronawirusem) przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w specjalnym telewizyjnym orędziu, zachęcił wiernych do skorzystania z dyspensy udzielonej wobec obowiązku uczestnictwa w niedzielnej mszy świętej. Rząd, za wskazaniem Głównego Inspektora Sanitarnego, wprowadził szereg ograniczeń, by zapobiec rozprzestrzenianiu się epidemii. Wśród nich jest zakaz organizowania zgromadzeń powyżej 2 osób, a w przypadku zgromadzeń o charakterze religijnym 5 (nie uwzględniając służby liturgicznej).  

kościół

Fot. cathopic

>>> Apel ministra zdrowia: zrezygnujmy z podróży na święta do domu

Abp Stanisław Gądecki dziękuje wszystkim mediom (także tym ogólnopolskim), które odpowiedziały na potrzeby wiernych w Polsce. Do stałych transmisji w radiu i telewizji dołączają kolejne. Dzięki temu wierni będą mogli łączyć się z kapłanami (którzy będą odprawiać msze) a jednocześnie będą mogli pozostać w domu, by chronić zdrowie swoje i innych. Koronawirus roznosi się drogą kropelkową, łatwo przenosi się przez kontakt z drugą osobą, np. przez podanie ręki. Tym bardziej więc ważne jest, by w najbliższych dniach poddać się samoizolacji.

>>> Ochrona przed koronawirusem [INFORMACJE I ZALECENIA]

Trwajmy w modlitewnej jedności” – tymi słowami zakończył swoje orędzie abp Gądecki. Misyjne.pl będzie trwało na modlitwie codziennie o 21:00. Zachęcamy, by być wtedy z nami! Z Panem Bogiem!

Przypominamy, że dobremu spędzeniu Wielkiego Tygodnia oraz Wielkanocy w domu pomoże serwis Święta w Domu.

Zobacz także
Wasze komentarze