Imam Abdallah: zabijanie innych ludzi, to nie islam

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Muzułmański teolog i imam Mahmoud Abdallah domaga się krytycznej dyskusji z tymi miejscami w Koranie, które odnoszą się do przemocy. W rozmowie z niemiecką rozgłośnią Deutschlandfunk podkreślił 8 czerwca, że zwłaszcza ludzie młodzi muszą poznać cały kontekst tych tekstów, gdyż w przeciwnym razie zabraknie im kontrargumentów w sytuacji, gdy radykalni muzułmanie będą chcieli usprawiedliwiać Koranem przemoc.

Zabijanie innych ludzi, to nie islam, podkreślił imam Abdallah. W jego opinii zamachy dokonane przez islamistów w ostatnich latach to „deformacja ludzkiej historii”, przeciwko czemu społeczeństwo musi się bronić. W tych kwestiach „społeczeństwo nie może dać się podzielić, bo to byłoby zwycięstwem i triumfem dżihadystów”, stwierdził islamski uczony.

Mahmoud Abdallah powiedział też, że popiera decyzję ponad 130 brytyjskich imamów, którzy nie chcieli odmówić tradycyjnych modlitw pogrzebowych za sprawców niedawnych zamachów terrorystycznych w Londynie i Manchesterze. Jak podkreślił, jest to nowa forma dystansowania się, do której będą mogliby się przyłączyć inni duchowni, gdyż „zamordowanie człowieka, jego duszy, jest w islamie kategorycznie zabronione”.

Imam Abdallah: zabijanie innych ludzi, to nie islam
0.9 (15.79%) 19 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze