Lednica

Zaczyna się Lednica… Dziecka!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Pod hasłem „Wiesz, że Cię kocham”  na Polach Lednickich odbywa się dziś Lednica Dziecka. Najmłodsi uczestnicy i ich rodziny będą modlić się, tańczyć i śpiewać.

Lednica dla najmłodszych z rodzinami organizowana jest rokrocznie tydzień lub dwa tygodnie po lednickim spotkaniu młodzieży. W tym roku 23. Spotkanie Młodych Lednica 2000 odbyło się 1 czerwca. Hasło tegorocznych spotkań jest nawiązaniem do słów Jana Pawła II: „Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany”.

– Lednica Dziecka powstała po to, by również dzieci mogły przyjeżdżać na Pola Lednickie, uwielbiać Pana Boga śpiewem, tańcem, doświadczyć radości ze wspólnoty, a także poznać swoje korzenie – w końcu „stąd nasz ród” – powiedziała rzeczniczka lednickich spotkań Julia Chałasiak.

Podkreśliła, że wydarzenie zostało zaplanowane jako modlitewne spotkanie całych rodzin.

– Tym razem będziemy wsłuchiwać się w słowa Pana Boga: „Wiesz, że Cię kocham”. Rozpoczniemy w południe mszą św., później w wielkiej dziecięcej procesji Bożego Ciała przejdziemy przez Pola Lednickie, a poszczególne stacje naszej wędrówki nawiązywać będą do świata przyrody, o który wszyscy bez wyjątków powinniśmy dbać – dodała.

Lednica Dziecka ma zbliżony program do „dużego” spotkania, jednak całość odbywa się w ciągu dnia. Zamykające wydarzenie wspólne przejście przez Bramę-Rybę zaplanowano na popołudnie. Na początku czerwca młodzi przechodzili przez nią w środku nocy.

Ogólnopolskie spotkania nad jeziorem Lednickim zainicjował zmarły w grudniu 2015 roku dominikanin o. Jan Góra.

Zobacz także
Wasze komentarze