Polska: pierwszy śnieg w Lublinie (foto. PAP/Wojciech Pacewicz)

Zapowiada się ocieplenie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jak informuje IMGW, Skandynawia oraz zachodnia, południowo-zachodnia i środkowa część Europy będą w zasięgu niżów z ośrodkami nad Irlandią, Islandią, Morzem Barentsa oraz Polską. Nad pozostałą częścią kontynentu dominował będzie wyż z centrum nad Turcją. Polska znajdzie się pod wpływem wypełniającego się niżu z ośrodkiem przemieszczającym się z południa na północny wschód i związanym z nim frontem atmosferycznym. Napływać będzie dość ciepłe powietrze polarno-morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1005 hPa i będzie spadać.

W dzień we wschodniej połowie kraju zachmurzenie całkowite, opady śniegu i deszczu ze śniegiem, przed południem miejscami także marznącego deszczu, powodującego gołoledź; na południowym wschodzie stopniowy zanik opadów i gdzieniegdzie większe przejaśnienia.

Wieczorem w rejonach podgórskich Górnego Śląska i Małopolski możliwe słabe opady marznącej mżawki. Na pozostałym obszarze Polski zachmurzenie całkowite z większymi przejaśnieniami, wieczorem na Ziemi Lubuskiej oraz na południu Dolnego Śląska i Opolszczyzny możliwe słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem, miejscami marznące, powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od -1 st. na północnym wschodzie do 2 st. na zachodzie oraz do 3 st., 5 st. na południu. Wiatr z kierunków południowych, słaby, jedynie na Podkarpaciu początkowo umiarkowany, w rejonach podgórskich dość silny i porywisty, w Bieszczadach w porywach do 60 km/h.

foto. PAP/Wojciech Pacewicz

Zapowiada się ocieplenie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze