Zasłynęli coverem „Despacito” – dotarli na Jasną Górę [WIDEO]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Uczestnicy 37. Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Wrocławskiej dotarli w czwartek na Jasną Górę. W ciągu 9 dni pokonali około 230 km. Jedna z grup zasłynęła ostatnio w mediach dzięki przebojowi „Zdrowaś Mario” na melodię popularnej piosenki „Despacito”.

Rzecznik wrocławskiej pielgrzymki ks. Tomasz Płukarski ocenił ją jako „bardzo udaną”. „To, co jest najważniejsze to to, że ludzie doświadczyli na pielgrzymce Pana Boga, tym się najbardziej cieszymy, że to dotknięcie się zrealizowało. Wiele osób podjęło ważne zobowiązania dotyczące wiary, mówili wprost o nawróceniu. To są rzeczy, które dzieją się dlatego, że to są rekolekcje w drodze, i to jest największa radość” – mówił, cytowany przez biuro prasowe Jasnej Góry.

Z kolei związany z wrocławską pielgrzymką od jej początków ks. Stanisław Orzechowski podkreślił, że w tym roku w wędrówce uczestniczyło „bardzo dużo” nowych osób. „Co świadczy o tym, że pielgrzymka nie ma tendencji obumierania, a raczej odradzania. Jest dużo młodzieży i to jest szansa, żeby troszkę formacji przekazać w czasie tej drogi” – dodał. W tym roku o wrocławskiej pieszej pielgrzymce – zwłaszcza jej młodzieżowej grupie – w ogólnopolskich mediach było szczególnie głośno. To za sprawą przeboju „Zdrowaś Mario” na melodię popularnej piosenki „Despacito” w wykonaniu s. Janiny Anny Kaczmarzyk, Magdaleny Ojak oraz ks. Jakuba Bartczaka. Pielgrzymkowy cover w serwisie YouTube ma już niemal 1,5 mln wyświetleń.

Oprócz zorganizowanych grup pieszych w sierpniu do Częstochowy przybywać będą również pielgrzymi indywidualni – własnym transportem, koleją czy autokarami. Łączna liczba pielgrzymów, odwiedzających latem sanktuarium, sięga kilkuset tysięcy osób.

Zasłynęli coverem „Despacito” – dotarli na Jasną Górę [WIDEO]
5 (84%) 5 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze