Zderzenie szkolnego autokaru z ciężarówką. Są zabici

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Tragiczny wypadek w zachodniopomorskim Słowinie: na trasie krajowej numer 37 autokar zderzył się z ciężarówką. Zginęło dwoje młodych ludzi, 15 jest rannych. Wśród poszkodowanych są przede wszystkim uczniowie. Na miejsce wezwano trzy śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

fot: Obserwator Lokalny Sławno /Facebook

Na miejscu zdarzenia są cztery zespoły ratownictwa medycznego, dziesięć zastępów straży pożarnej oraz śmigłowce – mówił portalowi RMF24.pl szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Robert Gałązkowski. Autokarem podróżowało 24 pasażerów. Wszystko wskazuje na to, że ciężarówka zahaczyła o bok autokaru od strony kierowcy. Cała lewa strona autokaru jest mocno zniszczona. Policja ustala, kto popełnił błąd.

Zginęli 20-letni mężczyzna i o rok młodsza dziewczyna. To uczniowie Zespołu Szkół Morskich w Darłowie. Ranni – to piętnaście osób – są sukcesywnie przewożeni do szpitali lub opatrywani na miejscu. Ich życiu, według ratowników, nie zagraża niebezpieczeństwo. Większość – jak dowiedziała się nasza reporterka Droga między Karwicami a Darłowem jest zablokowana. Policja wyznaczyła objazd przez Rusko. Utrudnienia potrwają do późnego wieczora.

Zderzenie szkolnego autokaru z ciężarówką. Są zabici
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze