Fot. Archiwum Zespołu
Zespół Pieśni i Tańca Łany to rodzina, która daje nieskończone możliwości [PODKAST]
Skąd u młodych ludzi miłość do folkloru? Jak to jest być częścią dużego zespołu i występować przed publicznością nie tylko w Polsce, lecz także na świecie? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań Karolinie Binek udzielili Julia, Hania, Dominik oraz Krzysztof z Zespołu Pieśni i Tańca Łany im. Wiesława Kaszubkiewicza Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.
Zespół Pieśni i Tańca Ł A N Y Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu (wcześniej Akademii Rolniczej) powstał w 1974 r. Ówczesny Rektor prof. dr hab. Jerzy Zwoliński postanowił utworzyć na Akademii Rolniczej zespół folklorystyczny. Na początku była to niewielka grupa miłośników folkloru, pieśni i tańca. W styczniu 1977 roku kierownictwo artystyczne objął Wiesław Kaszubkiewicz, który nadał zespołowi zupełnie inny charakter, przystąpił do tworzenia nowego programu i zaproponował obecną nazwę.
>>> Jak odkryć swój talent? [FELIETON]
Dzisiaj w skład zespołu wchodzi około 100 osób. Wśród nich są Julia Gałęska, Hanna Domaradzka, Dominik Fido oraz Krzysztof Dzierżewski, który jest jego kierownikiem. W rozmowie z Karoliną Binek tancerze opowiedzieli m.in. o tym:
- jak wyglądają próby Zespołu
- skąd zainteresowanie folklorem u młodych ludzi
- czy członkowie Zespołu przyjaźnią się ze sobą na co dzień
- jak i kiedy można dołączyć do Zespołu
- według jakich zasad powinien być tworzy makijaż na występy
- kto wybiera stroje dla Zespołu
- czy członkowie Zespołu jeszcze stresują się przed występami.





| Galeria (5 zdjęć) |
Bądź na bieżąco z Misyjne.pl!
Obserwuj misyjne.pl w Google News. Dodaj nas do ulubionych, aby nie przegapić najważniejszych treści z kraju i ze świata.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
| Zobacz także |
| Wasze komentarze |
Julia pisze ikony od 14. roku życia. Nie przeszkodziła jej nawet choroba [REPORTAŻ]
Ks. Damian Koper: sport to ważny element mojego życia, ale na pierwszym miejscu jest Bóg [ROZMOWA]
Aleksandra Oto: świat byłby lepszy, gdyby ludzie uśmiechali się do siebie na ulicy [ROZMOWA]





Wiadomości
Wideo
Modlitwy
Sklep
Kalendarz liturgiczny