epa06370247 Firefighters work as structures burn during the ‚Thomas Fire’ which began overnight in Ventura, California, USA, 05 December 2017. In the first 10 hours, the fire has already burned 45,000 acres (18,200 hectares) and has forced more than 27,000 people to evacuate as one of the strongest Santa Ana winds forecast of the season is ongoing and expected to last several days. EPA/JOHN CETRINO Dostawca: PAP/EPA.

Zgierz: pożar wysypiska śmieci – z ogniem walczy 45 zastępów straży

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Strażacy nadal walczą z dużym ogniem na wysypisku śmieci w Zgierzu (Łódzkie). Pożar odpadów wybuchł w piątek przed godz. 23 i jak informuje rzecznik prasowy łódzkiej straży pożarnej sytuacja nie jest jeszcze opanowana. Na miejscu pracuje już 45 zastępów.

Jak poinformował PAP oficer prasowy Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi st. kpt. Jędrzej Pawlak, płonie wysypisko śmieci znajdujące się na terenie dawnego zakładu Boruta przy ul. Kwasowej i Energetyków w Zgierzu.

„Na terenie tego zakładu funkcjonowało kilka firm utylizujących odpady. Od godz. 23 z pożarem składowiska walczy 45 zastępów straży pożarnej z całego województwa. Wciąż ściągane są dodatkowe siły. Pożar nie jest jeszcze opanowany i cały czas się rozprzestrzenia” – powiedział obecny na miejscu st. kpt. Pawlak.

Fot. EPA/JOHN CETRINO

Jak dodał, akcja jest trudna, lecz nie ma obaw, by ogień rozprzestrzenił się poza obszar byłego zakładu Boruty i zagroził okolicznym mieszkańcom.

Rzecznik wyjaśnił, że najprawdopodobniej płoną składowane w tym miejscu tworzywa sztuczne, które „nie powinny być aż tak bardzo toksyczne”. Według wstępnych ustaleń strażaków prawdopodobną przyczyną pożaru było podpalenie.

Akcja gaszenia płonących odpadów może potrwać jeszcze wiele godzin.

Nad składowiskiem z daleka widoczne są wysokie płomienie, a nad miastem kłęby czarnego dymu.

Na terenie dawnego zakładu Boruty znajduje się wysypisko z kilkudziesięcioma tonami różnego rodzaju odpadów.

Zgierz: pożar wysypiska śmieci – z ogniem walczy 45 zastępów straży
4.8 (80%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze