Zlatko Dalić: w Medjugorie zyskuję nową energię i siłę

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W rozmowie z radiem chorwackim Dalić powiedział, że także podczas meczów, które rozgrywa reprezentacja Chorwacji, nie wypuszcza z ręki różańca. Jest przekonany, że sukcesy zawdzięcza w znacznej mierze swojej głębokiej wierze. “Wszystko, co osiągnąłem w życiu i swojej karierze zawodowej, zawdzięczam swojej wierze. Jestem za to wdzięczny Panu”, stwierdził chorwacki trener i dodał, że „kiedy człowiek traci nadzieję, musi zaufać miłosiernemu Bogu i swojej wierze”.

Zwycięstwo reprezentacji swego kraju w półfinale Mundialu świętowano w całej Chorwacji, także w Radzie Ministrów. 12 lipca zamieszczono na Twitterze fotografię wszystkich członków rządu Andreja Plenokovicia ubranych w trykoty w barwach swojej reprezentacji narodowej. „Takiego posiedzenia rządu jeszcze nie widzieliście!” – takim tytułem opatrzył fotografię członków rządu „Jutarnji list”, najważniejsza gazeta kraju. W „chorwackiej” koszulce pojawił się także ambasador Wielkiej Brytanii w Zagrzebiu, Andrew Dalgleish.

Jeszcze niedawno Dalić mówił:

Zawsze byłem bardzo szczęśliwy, mogąc przyjechać do Mediugorje, znajdę tu trochę spokoju przynajmniej przez krótki czas. Tu otrzymuje nową energię i siłę, aby pracować. W Mediugorje na pewno będę ponownie przed wyjazdem do Rosji, aby modlić się tutaj, aby uzyskać dobry wynik, zyskać nowe siły i energię.

Dotychczas największym sukcesem chorwackich piłkarzy była gra w ćwierćfinale Mistrzostw Świata we Francji w 1998 r.

Fot. The National

Zlatko Dalić: w Medjugorie zyskuję nową energię i siłę
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze