***ZDJÊCIE ACHIWALNE*** Na zdjêciu archiwalnym z 30.11.1995: Przemys³aw Wa³êsa. Jak donosz¹ media, cia³o mê¿czyzny znalaz³ wieczorem 08.01.2017 w mieszkaniu w Gdañsku jeden z cz³onków rodziny. Wa³êsa mia³ 43 lata. By³ trzecim dzieckiem by³ego prezydenta RP Lecha Wa³êsy i jego ¿ony Danuty. (mae) PAP/Stefan Kraszewski

Zmarł Przemysław Wałęsa, syn byłego prezydenta

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W niedzielę wieczorem w mieszkaniu w Gdańsku znaleziono ciało 43-letniego Przemysława Wałęsy – syna b. prezydenta RP Lecha Wałęsy. Biegły z zakresu medycyny sądowej wstępnie orzekł, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie.

Jak poinformowała PAP rzecznik prasowa gdańskiej policji, Aleksandra Siewert, około godz. 20 w niedzielę funkcjonariusze zostali poinformowani przez pracowników pogotowia ratunkowego o śmierci 43-letniego mężczyzny. „Ciało znaleziono w mieszkaniu” – wyjaśniła rzecznik.

Siewert dodała, że w mieszkaniu trwają czynności prowadzone przez grupę dochodzeniowo-śledczą. „Policjanci przeprowadzają oględziny z udziałem technika kryminalistyki. Na miejscu jest też prokurator i biegły z zakresu medycyny sądowej, który wstępnie orzekł, że do śmierci mężczyzny nie przyczyniły się osoby trzecie” – poinformowała rzecznik.

Jak podała stacja radiowa RMF, zmarły mężczyzna to Przemysław Wałęsa – jeden z synów byłego prezydenta. Nieoficjalnie PAP potwierdziła tą informację.

Lech i Danuta Wałęsa mieli ośmioro dzieci: cztery córki i czterech synów. Urodzony w 1974 r. Przemysław był trzecim z kolei dzieckiem, wcześniej przyszli na świat Bogdan i Sławomir.

Fot. PAP/Stefan Kraszewski

Zmarł Przemysław Wałęsa, syn byłego prezydenta
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze