fot. Pixabay

Przegląd tygodników opinii

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Newsweek Polska
Podobnie jak większość innych tygodników, także „Newsweek” poświęca dużo uwagi wpadkom Mateusza Kijowskiego i Ryszarda Petru. – Wpadek nie ma co rozgrzeszać, ale o sukcesie opozycji w ostatecznym rozrachunku nie przesądzi ich brak. Bo specsłużby PiS i tak na każdego haki znajdą, a jak nie znajdą, to wyprodukują. Zdecyduje polityczna skuteczność i polityczna siła. I solidarność – twierdzi Cezary Michalski. Z kolei Zbigniew Preisner w rozmowie z Anną Włoch przyznaje, że „pierwszy raz boi się, że w Polsce może dojść do wojny domowej”. Komentarze tygodników opinii w tych kwestiach są dość przewidywalne. Redakcje nie kryją swoich sympatii politycznych.
Wprost
Tygodnik „Wprost” zastanawia się jakie wydarzenia polityczne czekają nas w 2017 roku? Co planują Jarosław Kaczyński, Grzegorz Schetyna, Ryszard Petru i Paweł Kukiz? – Nowy rok w polityce przywitał nas nierozwiązanym konfliktem parlamentarnym. My wyszliśmy dalej i zapytaliśmy liderów politycznych o ich tegoroczne plany – piszą Eliza Olczyk oraz Joanna Miziołek. Przeczytamy również wywiad ze Sławomirem Nitrasem, który ujawnia, że kilka miesięcy temu otrzymał propozycję objęcia stanowiska w rządzie Beaty Szydło. Ciekawą rozmowę z satyrykiem Robertem Górskim przeprowadził Mariusz Cieślik.
Do Rzeczy
Na okładce tygodnika „Do Rzeczy” pierwszoplanowe postaci ostatnich wydarzeń politycznych w Polsce – Ryszard Petru oraz Mateusz Kijowski, przewodniczący KOD. – O pieniądzach trafiających z KOD do Mateusza Kijowskiego część działaczy tego ruchu wiedziała już od grudnia. Przeciwnicy lidera chcieli go odsunąć od kierowania komitetem. Kompromitujące dokumenty ujawniły teraz media – pisze Wojciech Wybranowski. Z kolei Kamila Baranowska zastanawia się jak będą wyglądały obrady Sejmu 11 stycznia. Czy znowu czeka nas ponure polityczne show? Ponadto redakcja ocenia „drużynę” prezydenta elekta USA, Donalda Trumpa.
Polityka
– Witaj w niespokojnym świecie – takimi słowami wita na okładce 2017 rok tygodnik „Polityka”. O tym co nas czeka na polskiej scenie politycznej piszą Mariusz Janicki, Wiesław Władyka. – W 2017 r. nie będzie co prawda żadnych wyborów, przynajmniej w normalnym trybie, ale będą w nim zachodzić polityczne procesy decydujące o roku następnym, kiedy to zostaną rozpisane wybory samorządowe – podkreślają autorzy. Nie brakuje też tematów z polityki światowej, zwłaszcza dotyczących Donalda Trumpa i Władimira Putina oraz ekonomii. Przeczytamy także o powrocie popularnego „Misia Uszatka”.
wSieci
– Trafieni zatopieni – tak pisze o Ryszardzie Petru i Mateuszu Kijowskim tygodnik „wSieci”. Według publicystów w ciągu ostatnich dni doszło do totalnej kompromitacji opozycji. Trudno się nie zgodzić. Dziwne okoliczności podróży przewodniczącego Nowoczesnej do Portugalii oraz co najmniej kontrowersyjne zarządzanie funduszami zebranymi przez KOD sprawiają, że zaufanie społeczne do obecnej opozycji na pewno zmaleje. – Czy to harakiri liderów? – zastanawia się Stanisław Janecki. W najnowszym wydaniu czasopisma znajdziemy także rozmowę Jacka i Michała Karnowskich z prof. Krystyną Pawłowicz.
Przegląd tygodników opinii
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze