Zdjęcie: papież z wolontariuszami ŚDM, fot. arch.

Znamy już cele podróży papieża Franciszka do Irlandii

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Rozpoczynająca się w najbliższą sobotę dwudniowa wizyta Ojca Świętego w Irlandii ma służyć umocnieniu rodzin katolickich w ich powołaniu a także wzrostowi jedności i pojednania w obrębie irlandzkiego Kościoła – stwierdził papież w przesłaniu wideo skierowanym z tej okazji.

Oto tekst przesłania Ojca Świętego w tłumaczeniu na język polski:

Drodzy przyjaciele,

Przygotowując się, by za kilka dni odwiedzić Irlandię z okazji Światowego Spotkania Rodzin, przesyłam serdeczne pozdrowienia wszystkim Irlandczykom: „I’m excited to think I’ll come back to Ireland!”. [Cieszę się, na myśl powrotu do Irlandii].

Jak wiecie, Światowe Spotkanie jest świętem piękna Bożego planu dla rodziny. Jest to także okazja dla rodzin przybyłych z całego świata do spotkania i wspierania się nawzajem w przeżywaniu swojego szczególnego powołania. Dzisiejsze rodziny stają przed wieloma wyzwaniami, starając się realizować wierną miłość, by wychowywać dzieci w zdrowych wartościach i być w szerszym społeczeństwie zaczynem dobroci, miłości i wzajemnej troski. Znacie to wszystko.

Mam nadzieję, że ta okazja będzie źródłem odnowionej otuchy dla rodzin na całym świecie, a zwłaszcza dla tych rodzin, które będą obecne w Dublinie. Niech nam przypomni o istotnym miejscu rodziny w życiu społeczeństwa i budowaniu lepszej przyszłości dla młodych. Ludzie młodzi są przyszłością! Bardzo ważne jest przygotowanie młodych na przyszłość, przygotowanie ich dzisiaj, w chwili obecnej, ale z korzeniami przeszłości: młodzi i dziadkowie. To bardzo ważne.

Chociaż szczególnym motywem mojej wizyty w Irlandii jest Światowe Spotkanie Rodzin, chciałbym, aby objęła ona wszystkich członków irlandzkiej rodziny. Modlę się zwłaszcza, aby przyczyniła się ona do wzrostu jedności i pojednania między wszystkimi wiernymi Chrystusa, jako znaku tego trwałego pokoju, który jest marzeniem Boga dla całej rodziny ludzkiej. Wiem, że wiele osób aktywnie uczestniczy w przygotowaniu mojej wizyty. Wszystkim serdecznie dziękuję. Proszę każdego z was o modlitwę, aby to spotkanie było chwilą radości i pogody ducha, pieszczotą czułej miłości Jezusa dla wszystkich rodzin i, doprawdy każdego dziecka Bożego. Zapewniam was o mojej bliskości, mojej modlitwie i zachęcam was do modlitwy za mnie. Potrzebuję jej. Z głębi serca udzielam wam mojego błogosławieństwa.

Niech Bóg was wszystkich błogosławi. Ojciec, Syn i Duch Święty.

Zobacz także
Wasze komentarze