16. dziecko w rodzinie. Na chrzcinach prezydent Duda

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Prezydent Andrzej Duda oraz wicepremier Beata Szydło wzięli w sobotę udział w chrzcie Zuzanny Marii Nelec – szesnastego dziecka wielodzietnej rodziny z Przeciszowa niedaleko Oświęcimia (Małopolskie). Ceremonii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

fot: Archidiecezja Krakowska

Rodzina Nelców zaprosiła na uroczystość prezydenta i byłą premier, aby wyrazić swoją „wdzięczność za aktywne działanie na rzecz wspierania polityki prorodzinnej państwa”. Państwo Grażyna i Sławomir Nelcowie chcieli także w ten sposób podziękować Dudzie za zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – prezydent i Nelcowie spotkali się w Pałacu Prezydenckim w ubiegłym roku, w Dzień Dziecka.

Homilia kard. Dziwisza

– Cieszymy się, że jest z nami pan prezydent. To wymowny gest, który możemy odczytać jako znak troski o rodzinę. Cieszymy się z obecności pani premier. Rodzice małej Zuzanny Marii przynieśli swoje dziecko, 16. z kolei, aby przez chrzest święty stało się dzieckiem Bożym i uczennicą Jezusa Chrystusa – powiedział w homilii kard. Stanisław Dziwisz.

Kard. Dziwisz: 500 plus jest błogosławieństwem

W ocenie krakowskiego metropolity szczególne okoliczności chrztu stanowią zachętę do refleksji nad wspólną odpowiedzialnością za los i dobro polskich rodzin. – Wiemy, że sporo już uczyniono dla nich w ostatnim czasie. Program 500+ stał się prawdziwym błogosławieństwem dla ogromnej rzeszy rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wychowujących dzieci i borykających się z codziennymi trudnościami – zaznaczył Dziwisz. Jak dodał, rządowy program „Polacy przyjęli z wielkim uznaniem”. Program ten – mówił kardynał – stał się „konkretnym wyrazem solidarności całego społeczeństwa, dla którego dzieci są przecież – powinny być – największym skarbem i nadzieją”.

16. dziecko w rodzinie. Na chrzcinach prezydent Duda
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze