Fot. caccioppoli.com

6 świętych, którzy potrafili pojawiać się w dwóch miejscach jednocześnie

3 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Czy wiesz, czym jest bilokacja? To pojawianie się w dwóch miejscach jednocześnie, a osoby, które jej doświadczyły, były w pełni tego świadome. Tego szczególnego daru doświadczyło kilku katolickich świętych. 

Św. Franciszek z Paoli 

fot. wikipedia

Imię otrzymał po św. Franciszku z Asyżu. To właśnie za wstawiennictwem założyciela franciszkanów jego rodzice modlili się o dar potomstwa. Św. Franciszek uczył się u franciszkanów, jednak później wrócił do domu rodzinnego i wraz z rodzicami odbył pielgrzymkę, m.in. do Asyżu i Rzymu. To właśnie będąc w Asyżu zdecydował, że podejmie życie pustelnicze 

Franciszek już za życia uwolnił dwie miejscowości z epidemii, wskrzesił swojego siostrzeńca oraz przepłynął na płaszczu z Włoch na Sycylię. Podaje się również, że złamał palcami złotą monetę, z której popłynęła krew poddanych źle traktowanych przez króla Ferdynanda. Oprócz umiejętności bilokacji miał także dar wizji, w których widział przyszłość oraz stawał się niewidzialny. 

Św. Antoni z Padwy 

fot. wikipedia

Legenda głosi, że pochodził z wysoko postawionej rodziny. Podczas jednej z wypraw z ojcem na pole, nawiązał kontakt z wróblami, które najpierw zniszczyły plony, a po interwencji Antoniego wszystkie ptaki schowały się do szopy.  

Antoni wstąpił do zakonu franciszkanów. Miał dar głoszenia niesamowitych kazań oraz dar bilokacji. W związku z tym pojawiał się w tym samym czasie w dwóch kościołach oddalonych od siebie o kilka kilometrów. Ponadto czytał w ludzkich sumieniach i prorokował.  

Św. Faustyna  

Fot. faustyna.pl

Autorki „Dzienniczka” chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że siostra Faustyna oprócz wizji miała także dar bilokacji, który również opisała w swoim literackimbdziele mistycznym. Kiedy była już poważnie chora i łagiewnicki klasztor opuszczała tylko na wizyty w szpitalu, przeniosła się fizycznie do filii klasztoru w Walendowie. Pragnęła wesprzeć w wierze siostrę Placydę Putrę, która chciała opuścić zgromadzenie. Ich rozmowa trwała godzinę. Faustyna będąc w Walendowie nie opuściła równocześnie Łagiewnik. 

>>> Święta Faustyna okazała się być jego… „ciocią” [WIDEO]

Jan Bosko  

fot. By Carlo Felice/wikipedia

Założyciel zgromadzenia salezjanów, patron dzieci, młodzieży i studentów. Był widziany przez jednego ze swoich księży w Hiszpanii, mimo że w tym samym czasie mieszkał w Turynie we Włoszech i tam właśnie przebywał.  

Franciszek Ksawery  

Fot. wikipedia

Głosił kazania tubylcom jednocześnie w kilku miejscach. Był prezbiterem, jednym z założycieli zakonu jezuitów, misjonarzem. Ten święty katolicki zwany jest apostołem Indii. Mówi się o nim, że od czasów św. Pawła nikt nie nawrócił większej liczby ludzi.

>>> Święty Franciszek Ksawery – apostoł Indii i patron misji

Ojciec Pio  

Ojciec Pio listy pocieszenie

Fot. YouTube

Ten słynny stygmatyk bilokacji doświadczał wiele razy. Kiedyś zwierzył się, że śpi tylko siedem godzin w roku. Dla niego dzień bilokacji rozpoczynał się, kiedy kładł się na nocny spoczynek. Udawał się w bilokacjach tam, gdzie posyłał go Chrystus, do konkretnych osób, z duchowym wsparciem, radą i pomocą. Wziął też udział w beatyfikacji św. Teresy w kościele św. Piotra w Rzymie – przebywając w tym samym czasie  w swoim klasztorze. 

>>> Ojciec Pio radzi: jak pielęgnować silną wiarę

Źródło: wikipedia

Zobacz także
Wasze komentarze